in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

ДЕСЕРТ кој ве СЛАБЕЕ и спречува ПОДУЕНОСТ: Додадете 3 СОСТОЈКИ во јогуртот и уживајте во вкусот

Направете детоксикација на телото благодарение на овој десерт. Многу е важно од време на време да ги чистиме цревата од токсините и хемикалиите кои секојдневно ги внесуваме во организмот. Затоа се препорачува детоксикација за нормално функционирање на метаболизмот, што можете да го направите на природен начин со помош на хранливи и лековити намирници кои ќе ги додадете во јогуртот.

Иако звучи малку чудно, некои оваа постапка ја нарекуваат „лупење на дебелото црево“.

Вака приготвениот јогурт освен што ќе ви го прочисти организмот, ќе ви помогне да ослабете, но и да го забрзате метаболизмот. Се препорачува и за луѓе кои имаат проблеми со запек и надуеност.

Состојки:

  • 250 мл јогурт
  • 100 ml вода
  • 2 лажици мелено ленено семе
  • 3 сливи
  • 1 лажица суво грозје
  • Подготовка:

Сите состојки се ставаат во блендер и се матат додека не се добие еднолична смеса. За најдобри резултати, вака приготвениот јогурт се пие половина час пред појадок, или се консумира наместо вечера.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote