in

ДЕТЕТО, РОДИТЕЛИТЕ И ПЕТЕЛОТ! [ВИЦ]

Едно дете и рекло на мајката:
-„Мамо, мамо, денеска петелот го видов 10 пати над кокошката!„
Мајката му рекла:
-„Оди ова кажи му го на татко ти!„
Детето отишло и му кажало на татка си!
-„Тато тато, мајка ми сакаше да ти кажам дека петелот денеска го видов 10 пати над кокошката!„
Таткото му рекол!
-„Секој пат иста кокошка ли беше?„
Детето одговорило!
-„Не!“
Таткото пак му рекол!
-„Оди ова кажи го на мајкати!„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote