in

Детоксикација на дебелото црево со домашен напиток: Ем вкусен, ем спасува живот!

Можеби звучи невозможно, но нашето дебело црево може да содржи неколку килограми заглавен отпад. Во реалноста, тоа е голем орган кој го собира целиот отпад од органите на телото. Препорачливо е сите да го чистиме дебелото црево еднаш годишно со цел да го елиминираме насобраниот отпад и токсините и да ја подобриме неговата функција. Акумулацијата на токсини го ослабува телото и доведува до хронични заболувања. Во денешно време, ние сме постојано изложени на опасни хемикалии и загадувачи, па затоа сме уште повеќе склони кон вакви здравствени проблеми.

Најчестите симптоми на токсичност на дебелото црево вклучуваат:

  • Лош имунолошки систем
  • Варење, гасови, надуеност, дијареја, запек, болки во стомакот
  • Промени во расположението, замор, депресија, губење на меморијата, мозочна магла
  • Болки во мускулите и зглобовите
  • Проблеми со мочниот меур и вагинални инфекции
  • Осип на кожата

Состојки:

  • 2 лажици јаворов сируп
  • Свежо исцеден лимон
  • 1/2 лажичка органска пиперка
  • 350 мл вода

Подготовка:

Измешајте ги состојките и пијте ја смесата 4 пати на ден, на празен стомак, две недели. За време на чистењето, вашата исхрана треба да содржи храна со малку јаглени хидрати.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote