in

Популарниот Dexter се враќа на малите екрани оваа есен!

Омилениот сериски убиец на многумина, Декстер се враќа со последна сезона која ќе содржи 10 епизоди оваа есен.

Серијалот кој дебитираше пред 15 години, заврши по 8 сезони во 2013 година откако студиото заврши со продукција на серијата. Сепак осмата сезона нема да биде последна бидејќи минатиот октомври фановите добија добри вести.

Декстер ќе добие уште една, последна сезона со 10 епизоди, а Мајкл Хал се враќа на главната улога, додека режиската палка повторно ќе ја добие Клајд Филипс.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote