in

Марадона итно пренесен во болница и ќе биде опериран!

Аргентинската легенда Диего Армандо Марадона беше итно пренесен во болница и мора да оди на операција поради крвен тромб во неговиот мозок, изјави неговиот доктор. Светскиот првак кој има 60 години, беше примен во болницата Ипенса во Буенос Аирес поради анемија и дехидрација.

Леополдо Луке, личниот доктор на Марадона, изјави дека поранешниот фудбалер е свесен и прифатил да подлегне на процедурата. Моментално Аргентинецот е тренер на Гимнасиа и Естрима. Навивачите на овој клуб се собраа пред болницата во која беше примен Диего и му изразија подршка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote