in

Јорганџиите знаат што е добро! Диего Симеоне во Атлетико Мадрид до 2024!

Аргентинскиот тренер Диего Симеоне го продолжи договорот со Атлетико Мадрид, актуелниот шампион на Шпанија, до 2024 година.

Популарниот „Чоло“ е во клубот од 2011 година.

Финансиските детали за договорот не се соопштени, но најавено е дека целиот стручен тим на Симеоне ќе ја продолжи соработката со Атлетико.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote