in

Diogo Jota е новиот играч на Ливерпул

Тренерот на Вулвс изјави дека Diogo Jota ќе биде на „вистинското место“ откако потпиша договор со Ливерпул во трансфер вреден 45 милиони фунти. Португалското крило, 23, ќе потпише петгодишен договор со екипата од Енфилд. 

„Ние го прифаривме договорот бидејќи беше добар за секого. Diogo беше среќен тука, но сакаше нови предизвици. Тој е одличен и сите знаат за врската што ја изградивме. Тој играше за нас фантастично. Мислам дека оди на вистинското место и му посакувам се најдобро. Сакам да знае дека нема да биде заборавен, како од нас, така и од навивачите“ изјави Nuno Espirito Santo, тренерот на Вулверхемптон.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote