in

Ѓоковиќ се пласираше во четвртата рунда, но не се знае дали ќе може да продолжи со натпреварувањето!

Актуелниот шампион на Австралија Опен, Новак Ѓоковиќ не е сигурен дали ќе може да настапи во четвртата рунда на турнирот откако се повреди во претходната рунда.

За време на натпреварот со Американецот Техлор Фриц, светскиот број еден забележа повреда која му зададе многу проблеми, но сепак на крајот тој успеа да победи со резултата 7-6(7-1) 6-4 3-6 4-6 6-2.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote