in

Ѓоковиќ: Не ме споредувајте со Надал и Федерер!

Тенисерот број еден во светот, Новак Ѓоковиќ изјави дека сака да се фокусира само на себе и на неговата игра и дека не сака да го споредуваат со неговите колеги Рафаел Надал и Роџер Федерер.

„Престанав да се споредувам со другите пред неколку години. Не сакам споредби со Надал и Федерер, или пак со самиот себе од пред 15 години. Нема никаква смисла во тоа.“ изјави популарниот Ноле.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote