in

Што?Што?

ЛИНИЈА НА ДЛАНКАТА ОД КОИ СЕ ПОЗНАВААТ ПОСЕБНИТЕ ЛУЃЕ! Само вистинските среќници ја имаат, и таа одредува една важна работа!

Не мора да верувате во читање на дланка за да го разберете значењето на оваа линија!

И покрај тоа што се нарекува животна линија, оваа линија нема никаква врска со здравјето на срцето и слични работи. Тоа е закривена линија која се наоѓа на врвот на дланката, а луѓето кои практикуваат читање од дланката сметаат дека оваа линија е од голема важност.

Но, не мора да верувате во читање на дланка за да го разберете значењето на оваа линија. Работата е во тоа што рацете на сите се различни, исто како што сите имаме различни отпечатоци од прсти. Исто е и со овие линии, кои можат да се распоредат на три начина.

Спојте ги дланките заедно, погледнете каде е линијата лево и каде на десната дланка и прочитајте што открива за вас.

Повисока линија на десната дланка

Ако линијата на животот е поголема десно отколку на левата дланка, тоа значи дека сте добар љубовник. Ве привлекуваат луѓе кои традиционално се воспитувани, вие сте многу мудар, живеете исклучиво според вашите сопствени правила и воопшто не ви е грижа што другите мислат и кажуваат за вас!

Повисока лева линија

Ако спојувањето е повисоко одлево отколку од десната дланка, тоа значи дека сте многу независна личност. Обожавате предизвици и не ви треба партнер за да ви го заврши животот. Вие не сте тип на личност која упорно бара љубов.

Линии на дланките на иста висина

Линиите на животот ако се на иста висина, односно се спојуваат во една, покажуваат дека сте многу посебна личност, придружена со среќа во животот! Вие сте смирени, се грижите за другите и сте одличен родител или ќе бидете одличен родител. Но, и покрај вашата смирена природа, вие ја мразите промената, што може да ја наруши вашата смиреност до одреден степен.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote