in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 ЈУНИ: Се ќе биде добро на крајот! Јарецот уморен, Девицата нервозна, Водолијата среќна, Рибите во мисли

Овен

Работа: Пред вас ќе има многу стресни ситуации на кои не можете многу да влијаете. Најважно е дека ќе можете успешно да се справите со сето тоа.

Љубов: Можете да бидете малку почувствителни и понетолерантни, па советот е да се држите настрана од расправии со саканата личност.

Здравје: Напнатост, стрес.

Бик

Работа: Можете успешно да ги регулирате и завршите сите обврски кои можеби ќе останат зад себе бидејќи сте решиле да направите едно големо чистење и максимално да се организирате и да се подготвите за деловниот период кој е пред вас.

Љубов: Со ова нема да постигнете ништо доколку се впуштите во меѓусебни обвинувања и обвинувања. Спасот е во компромис.

Здравје: Чувствителност на ‘рбетот.

Близнаци

Работа: Може да има вербални предизвици, мора да се контролирате бидејќи најмногу може да се повредите. Важно е никогаш да не напаѓате први, а ако треба да се одбраните, изберете ги зборовите.

Љубов: Не чувајте ништо во тајност или молчете, подобро кажете го она што го имате на ум, па каде отиде?

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Рак

Работа: Сосема солиден ден за Раковите е да ги реализираат поставените обврски и без поголеми проблеми да се посветат на долгорочни планови.

Љубов: Нема значајни промени на вашиот љубовен хоризонт во текот на овој ден, што веројатно ќе ви одговара.

Здравје: Одлично.

Лав

Работа: Уште еден успешен работен ден е пред Лавовите. Има премногу работа што треба да се заврши, но вие сте многу добро организирани и мотивирани.

Љубов: Потрудете се да внесете некои позитивни промени и иновации во вашата врска, тоа ќе ве задоволи и вас и вашата сакана.

Здравје: Одморете се доволно.

Девица

Работа: Големиот ангажман и пред се упорност ќе им овозможи на Девиците доста добри деловни резултати денес. Трудот секогаш се исплати.

Љубов: Ако не сте сигурни дали личноста која неодамна сте ја запознале вреди да се потрудите, не брзајте со ништо, оставете времето да каже.

Здравје: Можна несоница.

Вага

Работа: Потрудете се вашата работа да биде забележана и вреднувана на вистински начин. Денес ќе имате добра можност да ги покажете своите квалитети.

Љубов: Покажете дека можете и сакате повеќе да се посветите на негување на добри партнерства, со малку труд и доволно разбирање се ќе почне да оди во насока во која сакате.

Здравје: Намален имунитет.

Шкорпија

Работа: Сигурно е дека ќе мора да се соочите со некои непријатни ситуации од вашите најблиски соработници. Нема ништо страшно, знаете дека не треба да изгубите многу трпение.

Љубов: Треба да покажете повеќе присуство, повеќе љубов и внимание за се да функционира како што треба. Тоа не би требало да ви претставува проблем, се додека се грижите за личноста со која сте во врска.

Здравје: Можни метеоропатски реакции, главоболка.

Стрелец

Работа: Иако односот со претпоставените сега е покоректен од вообичаено, сепак ви пречат нивните проповеди и обидите да ве ограничат во многу ситуации. Не се откажувајте, но дефинитивно мора да издржите нешто.

Љубов: Неопходна е меѓусебна отвореност во комуникацијата за на најдобар начин да се решат сите проблеми и недоразбирања.

Здравје: Исцрпеност, замор.

Јарец

Работа: Треба да ја зајакнете комуникацијата со соработниците и да ги наметнете своите ставови, ставови и искуства и да не се откажувате од тоа.

Љубов: Доколку сте слободни, можете да запознаете личност со која ќе сакате нешто повеќе од површно познанство.

Здравје: Многу добро.

Водолија

Работа: Работата функционира стандардно, сè правите рутински. Имате доволно енергија за сите предизвици како и деловни активности поврзани со пократки патувања.

Љубов: Дружете се со драги луѓе, излезете, бидете среќни и расположени. Уживајте во убавиот период заедно.

Здравје: Многу добро.

Риби

Работа: Има многу промени во најавата, целата комуникација зависи од вас лично и бидете исклучително внимателни кога се информациите во прашање бидејќи деновиве се истакнуваат разни малверзации.

Љубов: Моментот не е меѓу најповолните за управување со некои посериозни планови и уште поважно за нивна успешна реализација. Сепак, некои мали промени се пожелни.

Здравје: Пијте повеќе течности, внимавајте на исхраната.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote