in

ТаженТажен

#COVID-19МАКЕДОНИЈА НОВИ 83 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС! БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ Е..

Во последните 24 часа се направени 2.704 тестирања, а регистрирани се 83 нови случаи на КОВИД-19 во:
-Скопје 40
-Прилеп 8
-Куманово и Охрид по 6
-Тетово и Радовиш по 5
-Битола 3
-Струга и Кичево по 2
-Кавадарци, Струмица, Свети Николе, Берово, Демир Хисар и Пехчево по 1
Пријавени се вкупно 2 починати лица: 1 лице од Скопје (67г) и 1 лице од Кавадарци (80г).
Регистрирани се 259 оздравени пациенти од:
-Скопје 128
-Куманово 25
-Битола 21
-Тетово и Струмица по 10
-Виница 9
-Прилеп 8
-Штип 7
-Кичево 6
-Велес 5
-Гостивар 4
-Ресен, Радовиш и Дебар по 3
-Кавадарци, Кочани, Гевгелија, Неготино, Берово и Пробиштип по 2
-Охрид, Свети Николе, Крива Паланка, Богданци и Демир Хисар по 1
Досега во земјата се направени вкупно 760.498 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 154.804, бројката на оздравени пациенти е 146.302, на починати е 5.232, а бројот на активни случаи изнесува 3.270.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote