in

#COVID-19МАКЕДОНИЈА НОВИ 1 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС! БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ Е..

Во последните 24 часа се направени 1.375 тестирања, а регистриран е 1 нов случај на Ковид-19 од Куманово.
• Куманово – 1
Пријавени се вкупно 3 починати лица: по едно лице од Куманово (55г), Тетово (61г), и Гевгелија (80г).
Регистрирани се 204 оздравени пациенти од:
• Скопје – 77
• Куманово – 25
• Охрид – 19
• Битола – 11
• Струмица – 9
• Тетово и Кичево – по 7
• Прилеп – 6
• Гостивар, Штип и Струга – по 5
• Велес и Радовиш – по 4, Кочани и Кратово – по 3
• Кавадарци, Свети Николе, Ресен, Крива Паланка, Виница и Демир Хисар – по 2
• Гевгелија и Македонска Каменица – по 1.
Досега во земјата се направени вкупно 815.893 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.418, бројката на оздравени пациенти е 149.496, на починати е 5.458, а бројот на активни случаи изнесува 464.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote