in

#COVID-19МАКЕДОНИЈА НОВИ 23 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС! БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ Е..

Во последните 24 часа се направени 2.853 тестирања, а регистрирани се 23 нови случаи на КОВИД-19 од:
• Скопје – 9
• Куманово и Прилеп – по 3
• Струмица и Кичево – по 2
• Битола, Гостивар, Гевгелија и Радовиш – по 1.
Пријавени се вкупно 4 починати лица: 3 лица од Скопје (76г,76г и 77г) и едно лице од Куманово (71г).
Регистрирани се 32 оздравени пациент од:
• Скопје – 13
• Радовиш – 4
• Битола и Кратово – по 3
• Прилеп – 2
• Гостивар, Куманово, Штип, Струмица, Кочани, Кичево и Берово – по 1.
Досега во земјата се направени вкупно 818.746 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.441, бројката на оздравени пациенти е 149.528, на починати е 5.462, а бројот на активни случаи изнесува 451.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote