in

#COVID-19МАКЕДОНИЈА НОВИ 4 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС! БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ Е..

Во последните 24 часа се направени 1.337 тестирања, а регистриран е 4 нов случај на КОВИД-19 од:
• Скопје – 3
• Прилеп – 1.
Пријавено е 1 починато лице: од Скопје (66г).
Регистрирани се 14 оздравени пациенти од:
• Скопје – 8
• Куманово – 3
• Прилеп, Неготино и Македонска Каменица – по 1.
Досега во земјата се направени вкупно 835.436 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.540, бројката на оздравени пациенти е 149.642, на починати е 5.472, а бројот на активни случаи изнесува 426

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote