in

#COVID-19МАКЕДОНИЈА НОВИ 15 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС! БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ Е..

Во последните 24 часа се направени 2.802 тестирања, а регистрирани се 15 нови случаи на КОВИД-19 од:
• Кичево – 5
• Скопје – 4
• Тетово – 3
• Прилеп, Охрид и Делчево – по 1.
Не се регистрирани нови починати лица.
Регистрирани се 14 оздравени пациенти од:
• Скопје – 11
• Куманово, Гостивар и Кичево – по 1.
Досега во земјата се направени вкупно 841.125 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.583, бројката на оздравени пациенти е 149.690, на починати е 5.472, а бројот на активни случаи изнесува 421

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote