in

#COVID-19МАКЕДОНИЈА НОВИ 19 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС! БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ Е..

Во последните 24 часа се направени 3.680 тестирања, а регистрирани се 19 нови случаи на КОВИД-19 од:
• Скопје – 7
• Куманово – 4
• Крива Паланка – 3
• Прилеп, Охрид, Струмица, Тетово и Кичево – по 1.
Регистрирани се две починати лица: од Скопје (80г) и Куманово (73г).
Регистрирани се 14 оздравени пациенти од:
• Скопје – 6
• Куманово -5
• Тетово – 2
• Кичево – 1.
Досега во земјата се направени вкупно 848.334 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.612, бројката на оздравени пациенти е 149.722, на починати е 5.474, а бројот на активни случаи изнесува 416.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote