in

#COVID-19МАКЕДОНИЈА НОВИ 13 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС! БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ Е..

Во последните 24 часа се направени 2.952 тестирања, а регистрирани се 13 нови случаи на КОВИД-19 од:
• Скопје и Тетово – по 3
• Охрид и Кичево – по 2
• Куманово, Прилеп и Струмица – по 1.
Не се регистрирани нови починати лица.
Регистрирани се 31 оздравен пациент од:
• Скопје – 14
• Кичево – 4
• Прилеп – 3
• Куманово, Битола и Кочани – по 2
• Тетово, Гостивар, Крива Паланка и Кратово – по 1.
Досега во земјата се направени вкупно 859.226 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.640, бројката на оздравени пациенти е 149.908, на починати е 5.477, а бројот на активни случаи изнесува 255.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote