in

#COVID-19МАКЕДОНИЈА НОВИ 4 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС! БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ Е..

Во последните 24 часа се направени 2.514 тестирања, а регистрирани се 4 нови случаи на КОВИД-19 од:
• Скопје – 3
• Битола – 1.
Не се регистрирани починати лица.
Регистрирани се 11 оздравени пациенти од:
• Куманово – 4
• Скопје – 3
• Крива Паланка, Струга, Гевгелија и Радовиш – по 1.
Досега во земјата се направени вкупно 872.894 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.673, бројката на оздравени пациенти е 149.961, на починати е 5.484, а бројот на активни случаи изнесува 228.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote