in

#COVID-19МАКЕДОНИЈА НОВИ 61 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС! БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ Е 11!

Во последните 24 часа се направени 678 тестирања, а регистрирани се 61 нови случаи на ковид-19 во:
-Скопје 35
-Кавадарци 7
-Тетово 3
-Прилеп 3
-Штип 3
-Охрид 2
-Струга 2
-Кочани 2
-Куманово 1
-Гостивар 1
-Велес 1
-Крива Паланка 1
Починати се 11 лица, 6 пациенти од Скопје (83,83,82,81,73 и 67г), два од Гостивар ( 60 и 61г ) и по еден од Охрид (83г), Струмица (75г) и Тетово (77г). Сите 11 пациенти се починати во болнички услови.
Регистрирани се 440 оздравени пациенти од:
-Скопје 266
-Кавадарци 26
-Куманово 23
-Битола 18
-Прилеп 17
-Тетово 13
-Струмица 12
-Штип 10
-Кочани 9
-Велес 7
-Гостивар 6
-Крива Паланка 5
-Берово 5
-Пробиштип 5
-Кичево 3
-Гевгелија 2
-Неготино 2
-Ресен 2
-Виница 2
-Богданци 2
-Охрид 1
-Свети Николе 1
-Радовиш 1
-Демир Хисар 1
-Пехчево 1
Досега во земјата се направени вкупно 457.019 тестирања на Ковид -19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 92.753, бројката на оздравени пациенти е 82.121, на починати е 2.866, а бројот на активни случаи изнесува 7.766.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote