in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 МАРТ: Ви претстои активен период! Ракот ќе има недоразбирање на работа, Лавот е под стрес, Вагите чувствуваат стомачни проблеми

Овен

Работа: Одлично темпо и работа и голем прилив на позитивна енергија ќе бидат доволни за повеќето Овни без поголеми потешкотии да ги завршат професионалните обврски. Само напред.

Љубов: Не е лош ден за љубовни активности, само можеби некој близок е малку поинертен, што може да ви пречи. Воздржете се од коментари и направете убави изненадувања.

Здравје: Одлично.

Бик

Работа: Пред Биковите е напорен ден, но тоа не треба да ве загрижува премногу бидејќи имате доволно енергија да се справите со се без поголеми проблеми.

Љубов: Ви претстои прилично мирен и опуштен ден, а вие давате свој придонес да трае што подолго. Уживајте во вниманието и топлината на емоциите што ви ги дава вашата сакана.

Здравје: Одлично.

Близнаци

Работа: На Близнаците им претстои многу добар ден за лансирање на некои проекти кои долго време се во мирување. Некои од нив можеби не се јасно дефинирани, па затоа треба да се прилагодат, што нема да ви биде посериозен проблем.

Љубов: Се очекува подобро да се организирате и да си поставите приоритети во животот, бидејќи деловната сфера многу ви го одвлекува вниманието.

Здравје: Можна напнатост, нервоза.

Рак

Работа: Овој ден на Раковите им носи неколку ситуации со нецелосни информации, или недоразбирања со непосредното деловно опкружување, па затоа е важно да го преболите со што помала нервоза.

Љубов: Вашата драга личност бара повеќе внимание и посветеност, обидете се да и угодите, имате доволно причини за тоа.

Здравје: Можни мали дигестивни проблеми.

Лав

Работа: Денот пред Лавовите е малку збунувачки на деловниот план, ќе има несогласувања и со соработниците и со информациите што ги очекувате.

Љубов: Би било паметно да се избегнуваат долги дискусии и објаснувања и во текот на овој ден, нема причина да ги нарушите инаку стабилните партнерства.

Здравје: Напнатост, стрес.

Девица

Работа: Овој ден за претставниците на знакот Девица би можел да се одбележи и со средување на документи и заостанати формалности од претходниот период.

Љубов: Денеска ќе имате многу малку време да се занимавате со темата за љубовта, па би можеле да очекувате критики од другата страна.

Здравје: Можна главоболка.

Вага

Работа: Вагите лесно ќе решаваат или поместуваат некои ситуации, а во други ќе се сопнувате и ќе се соочите со околности и пречки кои не можете да ги надминете.

Љубов: Обидете се да и посветите што повеќе квалитетно време на саканата личност и уживајте во секој заеднички момент.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

Шкорпија

Работа: Многубројните обврски и дополнителни фрустрации можат да ви донесат работа, но сето тоа можете успешно да го надминете. Успевате подобро да се организирате и попрактично да им пристапите на обврските.

Љубов: Денеска не е добар ден за сериозни разговори и критикување на другата страна. Пробајте полесна и порелаксирана верзија.

Здравје: Работете на зајакнување на имунитетот.

Стрелец

Работа: Ќе бидете многу активни, ви претстојат многу комуникации и договори кои само ќе ја покажат својата вистинска вредност во наредниот период.

Љубов: Немате доволно време адекватно да се посветите на саканата личност, што може да резултира со чувство на незадоволство и критики од другата страна. Обидете се да постигнете рамнотежа помеѓу посветеноста и времето за љубов.

Здравје: Ви треба повеќе релаксација.

Јарец

Работа: Искористете ја поддршката што ви се нуди во овој период и прифатете ги можностите кои одеднаш може да се појават. Позитивни се околностите за деловни промени на подобро.

Љубов: Потрудете се да не се провоцирате и да не се задевате, за некои работи кои не би ги посакале да не добијат димензии на големи проблеми и несогласувања.

Здравје: Пад на енергија.

Водолија

Работа: Сега е време да си дозволите одличен деловен период со комбинирање на дипломатијата, практичноста, решителноста, добрата организација и навлегувањето во суштината на проблемот.

Љубов: Пазете се од неосновани љубоморни сцени. Обидете се на разбирлив и пред се толерантен начин да му објасните на саканиот дека греши.

Здравје: Чувство на напнатост, нервоза.

Риби

Работа: Околностите можат да бидат такви што ќе доведат до промени во секое време и ќе мора да научите да се справувате со работите во движење и да не се нервирате поради тоа.

Љубов: Ве очекува убав ден во областа на љубовта. Некои мали проблеми не би требало да ви ја нарушат врската, споделувајте убави работи и проблеми.

Здравје: Многу добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote