in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 АПРИЛ: Денеска ќе донесете неколку заеднички планови со партнерот! Близнаците очекуваат добра деловна понуда, Шкорпијата има непредвидени трошоци

Овен

Овој ден е поволен за завршување на работата на голем проект. Денеска ќе успеете да го средите документарниот дел од работата, ќе ви олесни. Вашиот однос со партнерот добива на квалитет. Денес ќе донесете некои заеднички планови со партнерот. Незадоволството може да се претвори во форма на депресија.

Бик

Успех во деловната соработка ќе постигнат особено оние Бикови кои се занимаваат со услужни активности и комуникации. Зрачите со посебна привлечност, па денес ќе ве привлекуваат луѓе кои подоцна можат многу да ви значат. Воспаление на ткивото на белите дробови. Грижете се за вашето здравје! Не се изложувајте на непотребни ризици.

Близнаци

Може да добиете одлична деловна понуда. Следува важен разговор, а успехот ќе зависи од вашето ниво на самодоверба и презентација. Идеален ден за разговор со партнерот. Заедно ќе донесете важна одлука за вашата иднина. Намален имунитет, како последица на голем замор. Ви требаат витамини, преку овошје и зеленчук.

Рак

Денес, акцентот е ставен на изборот на вистинскиот тим на соработници. Успехот на денот целосно ќе зависи од целиот ваш тим на соработници. Патувајте заедно со партнерот и дополнително усогласете ја вашата врска. Повремени вртоглавици. Консултирајте се со лекар за да ја утврдите причината за оваа непријатност, која предизвикува гадење.

Лав

Денеска ќе зрачите со посебна самодоверба, па ќе можете да започнете нова рунда деловна активност. Слободните може да се најдат во дилема за новата личност што ја запознале. Најдобро е да чекате времето да ви покаже сè. Киселост на желудникот, консултирајте се со гастроентеролог. Ви треба соодветна терапија.

Девица

Ако сакате да промените нешто од дното нагоре, ова не е најдобро време. Денот ви носи неочекувани пречки и одложувања. Обновување со личност од вашето минато. Подготвени сте да ја продолжите љубовната приказна. Гангрена на забите! Поради страв не реагиравте на време, сега имате уште поголем проблем.

Вага

Вагата која води приватен бизнис може да постигне посебен успех. Пред вас се отвора нова перспектива на соработка со деловни соработници од странство. Подготвени сте да му приредите убаво изненадување на партнерот, ќе ја зацврстите врската. Би уживале во престојот на свеж воздух, убавото време овозможува подолги прошетки.

Шкорпија

Комуникацијата е проникната со напната атмосфера. Ова може трајно да ги дестабилизира вашите деловни контакти. Неочекувани трошоци. Можеби има една личност во вашиот живот со која можете да започнете сериозна врска. Кога станува збор за здравјето, можете да очекувате помали проблеми со замор, низок крвен притисок и замор.

Стрелец

Комуникацијата е проникната со напната атмосфера. Ова може трајно да ги дестабилизира вашите деловни контакти. Неочекувани трошоци. Можеби има една личност во вашиот живот со која можете да започнете сериозна врска. Можни се проблеми со воспалителни и болни состојби, треска, вируси или инфекции кои не се откриваат на прв поглед.

Јарец

Имате многу планови и деловни идеи, но ова не е вистинско време да ги реализирате вашите големи цели. Важно е да бидете целосно искрени и отворени со партнерот. Во спротивно, може да дојде до недоверба и љубомора. Болка во вратот. Проблемите произлегуваат од неправилно спиење, можеби ќе треба да ја смените перницата.

Водолија

Нестабилна ситуација на работа, премногу обврски и разни препреки можат да го одбележат овој ден. Вашата засилена нервоза се рефлектира во комплетната атмосфера во односот со партнерот. Во наредниот период следи стабилизација. Проблеми со депресија, меланхолија и слични ментални и емоционални состојби.

Риби

Ја зацврстивте својата позиција, а во блиска иднина следуваат првите изгледи за напредување. Важно е да се држите до планот. Во последно време не сте задоволни со партнерот. Обидете се да зборувате за сè отворено. Срамежливи сте, уморни и како во магла. Оладете се со релаксирачка музика, затворени очи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote