in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1 ФЕВРУАРИ: Уживате во романса! На близнаците им се допаѓа некој помлад, Раковите се разочарани.

ОВЕН

Денеска не ризикувајте на ниту едно поле, бидејќи може да бидете оштетени. Особено избегнувајте поголеми инвестиции. Можете да очекувате интересни настани со личност што ја познавате од порано. Очите ви се чувствителни.

 

БИК

Ве очекува поволен ден за соработка со личност родена во знакот Лав. Успевате заедно. Можеби не сте сигурни дали сакате да останете во врската во која сте моментално. Можни стомачни проблеми.

 

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува важен состанок на кој на некој начин ќе се реши вашата деловна иднина. Можеби ќе ви се допадне помлада личност. Ќе се обидете да и дадете до знаење дека сакате врска. Се чувствуваш добро.

 

РАК

Можеби имате некои нерешени деловни прашања. Сега е време да се посветите на тоа. Имавте големи очекувања и бевте разочарани. Не треба да им верувате на погрешните луѓе. Проблеми со тироидната жлезда.

 

ЛАВ

Денес сè зависи од вас. Вашите одлуки сега се клучни за расплетот на деловната ситуација пред вас. Можете да се надевате на убави настани со саканата личност. Уживате во романтиката. Можна е вртоглавица.

 

ДЕВИЦА

Не е претерано поволен ден за нови случувања кога е работата во прашање. Потрудете се да ги завршите старите обврски. Ќе запознаете личност која е многу посебна за вас и со која сакате повеќе. Проблеми со несоница.

 

ВАГА

Не сте сигурни за одлуката што сте ја донеле и почнувате да размислувате за други опции. Вашата деловна ситуација е некако недефинирана. Некој што неодамна го запознавте упорно се обидува да ви се приближи. Ве мачат хроничните проблеми.

 

ШКОРПИЈА

Ве очекува многу важен ден за деловното поле. Обидете се да избегнете да правите грешки. Вашата сакана личност многу ви замерува. Започнува период во кој кавгите ќе зачестат. Ти си вкочанет.

 

СТРЕЛЕЦ

Во вашиот тим се подготвуваат промени, а не сте сигурни како тоа ќе се одрази на вашето работно место. Вашиот ладен однос кон партнерот наскоро ќе доведе до распад на заедницата. Вашиот ‘рбет е чувствителен како и грбот.

 

ЈАРЕЦ

Доколку се надевавте на нова деловна соработка, ќе бидете презадоволни од исходот на денешниот ден. Засега не ве интересира сериозна врска. Авантура на хоризонтот. Вашето здравје е генерално добро.

 

ВОДОЛИЈА

Финансиите ќе ви се подобрат денес. Ви претстои позитивен ден кога станува збор за работата. Треба да ја прекинете врската која се одолговлекува веќе некое време. И самите видовте дека оваа приказна не води никаде. Избегнувајте свадби.

 

РИБИ

Добро време е за нова работа. Доколку барате работа, денес е вашиот среќен ден! Ќе започнете врска која би можела да трае долго во иднина. Се чувствуваш добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote