in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1 ФЕВРУАРИ: Раковите чекаат соработка со странци, Рибите конечно се вљубуваат

ОВЕН

РАБОТА: Претпоставените ве тапкаат по рамо затоа што се погрижија да бидете поспособни отколку што очекуваа. Сè уште сте остри на зборови, лесно е да ве испровоцирате.

ЉУБОВ: Колку полесно ќе се одделите од работите што ја исполниле својата цел, толку побрзо нешто ново ќе влезе во вашиот живот. Овој ден е нагласен во однос на вашата потреба да му пристапите на вашиот партнер на поинаков начин.

ЗДРАВЈЕ: Горниот дел од ‘рбетот ве мачи, проверете дали нема осификација.

БИК

РАБОТА: Треба да завршите некоја судска постапка или ако сметате дека некој не е фер кон вас, можете да покренете тужба и да влезете во спор, кој ќе заврши во ваша корист.

ЉУБОВ: Почнавте да решавате големи проблеми во врската и сега треба да продолжите на ист начин. Нека се случат спонтано.

ЗДРАВЈЕ: Полни сте со енергија! Посветете се на повеќе тренинзи или барем почести прошетки.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Почетокот на денот може да биде добар и поволен за да започнете нов деловен циклус, што треба да донесе големи финансиски резултати.

ЉУБОВ: Може да имате пад на волјата, желбата, ентузијазмот, затоа што чувствувате дека се обидувате само вие, додека саканата личност дозволува работите да поминат покрај него, најмногу потпирајќи се на вашата иницијатива.

ЗДРАВЈЕ: Можен е проблем со главоболка и рамен појас.

РАК

РАБОТА: Може да заблескате преку почетокот на работата во странска компанија, каде за кратко време ќе можете значително да ја подобрите финансиската состојба.

ЉУБОВ: Оние што се на слобода имаат големи очекувања од нов познаник. Не брзајте и оставете контактот да се одвива спонтано.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со урогениталниот систем.

ЛАВ

РАБОТА: Можно е да започнете приватен бизнис, ако сакате да увезувате или тргувате со странска стока.

ЉУБОВ: Треба да ја обновите врската од минатото. Со оглед на сензуалноста и еротичноста на вашата личност, многу е веројатно дека ќе успеете во сè што сте планирале со таа личност.

ЗДРАВЈЕ: Можеби ве плаши тахикардија, но тоа е само нервоза.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Од тоа што сте направиле досега, како ќе се одвива деловниот план, зависи.

ЉУБОВ: Премногу сте отворени кон другите и дозволувајте им значително да влијаат на вашата емоционална состојба.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте чадени простории, бидете колку што е можно повеќе во воздухот.

ВАГА

РАБОТА: Бидете вредни и обидете се да го искористите максимално овој ден. Се чувствувате подобро и помоќно.

ЉУБОВ: Сегашното познанство може да заврши како површна врска, која ќе биде само сексуална привлечност. Ќе избие страст меѓу вас што нема да можете, ниту сакате да ја контролирате.

ЗДРАВЈЕ: Постојано се обидувате да балансирате, што ве исцрпува и заморува. Стој подалеку!

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Чувствувате дека треба да се случи нешто значајно, но нестрпливи сте да го чекате. Вие сте многу наивни ако сметате дека сите ќе се радуваат на вашиот успех.

ЉУБОВ: Можно е вашата втора половина или партнер да има влијание врз вас, преку некакво незадоволство или критика.

ЗДРАВЈЕ: Болки во грбот.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Има такви кои се плашат дека ќе им свртите грб ако сте поуспешни и ако се подобрите.

ЉУБОВ: Би било добро да научите како да имате здрави и цврсти граници во врската со партнерот и да му дадете до знаење до каде може да стигне.

ЗДРАВЈЕ: Проверете го нивото на шеќер во крвта.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Колку сте поодлучни во реализацијата на вашата цел или деловни планови, толку полесно ќе биде бизнисот.

ЉУБОВ: Обидете се да зборувате што е можно помалку за вашите деловни планови, особено со луѓе кои не би го разбрале вашиот успех на почетокот.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителни бубрези и мочен меур.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Користете ја својата харизма за да ги придобиете оние кои досега ви беа пречка. Го занемаривте вашиот истражувачки дух.

ЉУБОВ: Љубовта што ја давате може да го гуши партнерот. Воздржете се и пронајдете одредена мерка и ограничување, бидејќи вашиот партнер може да се повлече во себе.

ЗДРАВЈЕ: Редовно вршете медицински прегледи.

РИБИ

РАБОТА: Поради промените што се случија, ќе зрачите со исклучително пријатна енергија, која ќе ги плени луѓето.

ЉУБОВ: Ако очајувавте дека не можете да најдете партнер, сега тие можности ви се презентираат во форма на дружење и одење на забава. Ќе доживеете сè со возбуда , така што ќе можете да доживеете многу убави работи во текот на вечерта.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со аритмија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote