in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1 ЈУЛИ: Вагите мора да се смират; Јарците се внимателни со парите Рибите се внимателно третирани, Лавот се грижи за туѓите грижи и проблеми, Девицата е зрела за одмор

Овен

Работа: Можете да се почестите со порелаксиран работен ден со завршување на она што сте го започнале и планирајќи го викендот.

Љубов: Денешното вишок време и енергија можете да го насочите кон личноста за која се грижите, да организирате заедничко дружење, а тоа можете да го направите и дома.

Здравје: Внимавајте на редовна и правилна исхрана.

Бик

Работа: Нема потреба никаде да брзате, особено кога станува збор за донесување на некои важни одлуки. Денес би можеле да склучите добра деловна зделка. Можна е и пократка рута.

Љубов: Покажете доволно интерес, предложете пократко патување или состанок, бидете иницијатор за позитивни настани на љубовен план.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Близнаци

Работа: Во секој случај продолжете со реализација на вашите планови, но не се нервирајте ако реализацијата сепак оди побавно отколку што сакате.

Љубов: Одличен ден за излегување, дружење, искористете го и направете го подобро со добар предлог за вашата сакана. Можеби патувањето доаѓа во игра.

Здравје: Чувствителност на малите коски и зглобови.

Рак

Работа: Многу добар последен работен ден во неделата е пред Раковите. Иако можеби има многу документи, ќе успеете да се справите со сето тоа со текот на времето.

Љубов: Преземете иницијатива, израдувајте ја саканата личност со некој убав знак на внимание. Покажете колку се грижите.

Здравје: Многу добро.

Лав

Работа: Солиден ден за Лавовите е да ги завршат обврските навреме, но и да ги разгледаат опциите кога се во прашање нови деловни понуди.

Љубов: Ќе биде потребно многу трпение и повторување на одредени потези, за да ја освоите личноста која сте исклучително привлечени. Важно е да не се откажувате.

Здравје: Можна чувствителност на урогениталниот тракт.

Девица

Работа: Девиците во текот на овој работен ден ги имаат сите шанси да бидат многу успешни во организирањето на работата, и воспоставувањето на некои нови професионални контакти. Некои од нив можеби ќе ви дадат добра идеја за идните работни места.

Љубов: Бидете малку поопуштени и пофлексибилни. Наместо да се свртите кон други работи и луѓе, свртете се еден кон друг.

Здравје: Нема причина за грижа.

Вага

Работа: Нема причина за нервоза и напнатост, се оди во добра насока и планираните обврски треба да ги доведете во поопуштено темпо.

Љубов: Очигледно е дека страста почна да се враќа во вашиот љубовен живот. Имате убав период за уживање и не го трошете залудно.

Здравје: Ниска енергија.

Шкорпија

Работа: Скорпиите со многу труд и посветеност треба успешно да ги завршат зададените обврски. Можни се и поголеми финансиски приливи од очекуваните.

Љубов: Поволен ден е доколку сте планирале заедно да одите на долго патување, одмор. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

Стрелец

Работа: Доколку соработувате со странци, работата започнува на нагорна линија и очекувате потврда за некоја договорена работа.

Љубов: Сигурно има заинтересирани за вашето малечко, па ќе ви биде малку потешко да направите селекција и да изберете.

Здравје: Пазете се од вирусни инфекции.

Јарец

Работа: Странските соработници се заинтересирани да ве вклучат во нивните проекти, па би било вредно да се потрудите особено во овој сегмент. Се подразбира дека сте ги расчистиле заостанатите долгови.

Љубов: Ве очекува одличен ден на љубовен план, работете на зајакнување и консолидирање на врските, планирајте одмор, се на се, очекувајте многу убави заеднички теми поврзани со идниот период.

Здравје: Одлично.

Водолија

Работа: На водолиите им претстои прилично добар ден, доколку првенствено се посветат на обврските и ја сведат комуникацијата на минимум и на тој начин ги избегнат непотребните ситни недоразбирања.

Љубов: Покажете максимално разбирање за потребите на другата страна, не бидете ексклузивни. Не е лошо да зборуваме малку поотворено за се.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

Риби

Работа: Рибите денеска не треба ништо да форсираат, а нема да има потреба. Завршете ги итните задачи, одморете се.

Љубов: Не дозволувајте сите ваши активности во љубовната сфера денес да се сведуваат само на приказна, потребно е да направите конкретен чекор.

Здравје: Внимавајте на редовна и правилна исхрана.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote