in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1 МАЈ: Може да очекувате успешно решавање на проблемите! На Бикот му претстои поволен период, Шкорпиите се нетрпеливи, Водолијата чека раскин на деловниот договор

ОВЕН

 

Може да очекувате успешно решавање на проблемите што ги имате на ова поле. Вашиот хороскоп е добро поставен. Лесно донесувате нова одлука на полето на убовта и подготвени сте да се помирите со партнерот. Периодот на опоравување е поволен.

БИК

 

Имате можност да го постигнете она што го посакувавте во областа на финансиите. Пред вас е поволен период. Во сè се потпирате на вашата сакана. За вас е важно вашата врска да напредува во позитивна насока. Се чувствуваш добро.

 

БЛИЗНАЦИ

 

Денес може да очекувате позитивни промени во деловното поле. Среќата ќе биде на ваша страна. Вие се обидувате да создадете убава атмосфера со саканата личност. Ако сте слободни, можно е ново познанство. Проблеми со главоболка.

 

РАК

 

Можно е да не сте подготвени да се откажете од работа што не ви оди добро и да не се откажете додека има барем трошка надеж. Ви се допаѓа личност што ја познавате од порано. Можно е некој да стои помеѓу вас. Проблеми со циркулацијата.

 

ЛАВ

 

Бидете доволно отворени за да комуницирате со деловни соработници за да избегнете потенцијални недоразбирања. Ќе имате можност да запознаете личност која ќе покаже дека сака посериозна врска со вас. Проверете го нивото на холестерол.

ДЕВИЦА

 

Препорачливо е да ги земете предвид трошоците што можеби станаа превисоки за вас во претходниот период. Не ви е лесно да се помирите со вашиот партнер. Следниот период може да биде потежок за вас. Намалете го внесот на алкохол.

 

ВАГА

 

Обидете се да направите работи што ви се важни за да ги постигнете вашите деловни цели. Некој близок покажа дека има некои работи што ви замеруваат

 

ШКОРПИЈА

 

Нестрпливи сте и не ви е лесно да почекате момент да напредувате, би сакале нешто да се промени што е можно побрзо. Не сте задоволни од односот со вашата сакана и би сакале некои работи да се променат меѓу вас. Можен е пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

 

Позитивна атмосфера на деловно поле ќе ви ја олесни ситуацијата, па затоа ќе бидете подготвени да извршите некои деловни задачи. Пред вас е многу поволен ден за нова љубов. Ве чека можност да добиете симпатија. Хормонални промени.

 

ЈАРЕЦ

 

 

Влеговте во нова деловна активност во која може да постигнете поголем напредок и успех во иднина пред вас. Ново познанство ве чека многу скоро. Пред вас е поволен период за промена. Чувствителен мочен меур.

 

ВОДОЛИЈА

 

Се очекува деловен договор да ве раскине, иако не сте сакале или очекувавте такво нешто. Можно е да сте решиле сега јасно да дефинирате некои работи со вашата сакана. Повеќе не толерирате неизвесност. Грижете се за вашите очи.

 

РИБИ

 

Можно е да го промените работното место со вас во наредниот период. Турбулентна фаза ве чека на ова поле. Ве чека период во кој ќе имате поголемо растојание помеѓу вас и вашата сакана. Можен е пад на имунитетот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote