in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1 МАРТ: Можете да правите што сакате, само верувајте во себе! Јарец осамен, Шкорпија заситена од сите, Лавот сигурен дека може се

Овен

Работа: Овенот на првиот ден од март дојдете на работа расположени за работа и полни со енергија за нови потфати. Имате и некои нови идеи што треба да ги имате на ум.

Љубов: Обидете се да избегнете поголеми недоразбирања во комуникацијата со саканата личност. Не бидете крути и непопустливи.

Здравје: Внимателно во сообраќајот.

Бик

Работа: Имате многу нови идеи и планови за иднината, само прашање е колку тие се реално остварливи во сегашните деловни околности.

Љубов: Може да се изнервирате со откажување на договор во последен момент. Обидете се да се прилагодите на дадените околности.

Здравје: Одлично.

Близнаци

Работа: Близнаците имаат многу деловни обврски. Нема причина да се плашите од обемот и обемот на работа, барем кога станува збор за работната енергија.

Љубов: Се очекува подобро да се организирате и да си поставите приоритети во животот, бидејќи ќе ви биде многу гас од деловните обврски. Најдете време и за љубов.

Здравје: Напнатост, нервоза.

Рак

Работа: Повеќето родени во знакот Рак се очекува овој прв ден од март да започнат со максимална енергија во совладувањето на деловните задачи. Само напред.

Љубов: Обидете се да избегнувате приказни за сериозни теми, особено оние поврзани со минатото. Обидете се да се опуштите.

Здравје: Подложност на инфекции, зајакнување на имунитетот.

Лав

Работа: Пред Лавовите е турбулентен ден. Од една страна некои договори ќе можете да ги спроведете веднаш, додека од друга страна нема да можете да сметате на некои. Сè на сè, имате многу работа.

Љубов: Од друга страна, во сферата на љубовта, сè треба да биде под ваша контрола, само не го нагласувајте премногу за да не предизвикате контра ефект.

Здравје: Движете се повеќе, олеснете го ‘рбетниот дел.

Девица

Работа: Девицата очекува да ги подмири документите и заостанатите долгови од претходниот период. Бидете детални како што сте и нема да има проблеми.

Љубов: Слободните Девици можат да стапат во контакт со личност која ја познаваат долго време и каде веќе има некои искри.

Здравје: Бидете физички активни.

Вага

Работа: Солидно темпо и добро ниво на енергија се добри предуслови за успешен работен ден. Ако ви треба помош, можете да сметате на љубезноста на личноста со која тесно соработувате.

Љубов: Некои ситуации брзо се развиваат и станувате се повеќе заинтересирани. Одете напред кон нови љубовни победи.

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: Сè што ве интересира и кон што се стремите оди со одредено, лесно, но сигурно темпо. Не брзајте, ќе успеете да реализирате се.

Љубов: Шармот и енергијата не треба да недостигаат, внимавајте на фокусот и приоритетите, бидејќи би можеле да заматете во многу правци.

Здравје: Можна напнатост, нервоза.

Стрелец

Работа: Астролошките аспекти се поволни за се она што сте го испланирале и успешно го реализирате, а ваше е горенаведеното да го примените во пракса.

Љубов: Потребен ви е многу труд за да ги пронајдете и отстраните причините за напнатата ситуација во вашата врска.

Здравје: Внимателно во сообраќајот.

Јарец

Работа: Коректниот и професионален однос кон деловните обврски ќе биде добра основа за Јарците да очекуваат добар и успешен прв работен ден во март.

Љубов: Се е под контрола кога е љубовта во прашање, па и да дојде до најмало недоразбирање, успешно ќе го надминете.

Здравје: Пазете се од настинки.

Водолија

Работа: Високото ниво на работна енергија и слободната волја треба да се искористат на најдобар можен начин. Од вас се очекува да се справите со сите предизвици без некои поголеми проблеми и евентуално да започнете некои значајни деловни потфати.

Љубов: Нема значајни промени на вашиот љубовен хоризонт во однос на претходниот ден. Сè треба да биде на завидно ниво.

Здравје: Психофизички замор.

Риби

Работа: Многу добар работен ден е пред Рибите. Ова особено се однесува на физичкиот дел од професионалните обврски, односно работната етика и енергетските ресурси.

Љубов: Слободните Риби можат да стапат во контакт со личност која ја познаваат долго време и каде има некои искри од порано. Ќе уживате во таа комуникација и убава средба.

Здравје: Спијте доволно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote