in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 АПРИЛ: Поволен ден за крај на судење! Близнаците се мистериозни, Раковите се максимално посветени на работата, Лавовите очекуваат прилив на финансии

ОВЕН

Доколку се занимавате со приватен бизнис, правите тајни деловни планови поврзани со соработката со странски земји. Ако сте во врска, максимално сте посветени на вашата сакана. Вие сте страствени и jeубоморни. Пазете се од инфекции.

БИК

Добар ден е да се заврши судењето. Се чувствувате олеснети што одлуката е донесена во ваша корист. Ако сте слободни, нема промени во емоционалното поле и покрај вашата дружеубивост. Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат тајни финансиски трансакции. Вие сте таинствени и кога станува збор за работата. Брачниот другар размислува да замине во странство, а вие ја поддржувате идејата. Урогениталниот тракт е чувствителен кај мажите, а гениталиите кај жените.

РАК

Вие сте максимално посветени на вашата работа додека уживате во вашите обврски. Сè тече непречено, така што сте сигурни дека резултатите ќе бидат одлични. Брачниот другар е загрижен за отплата на заемот. Уживате во рекреација и се чувствувате добро.

ЛАВ

Ве чека прилив на финансии. Нема значајни настани на работа, сè се одвива според планот. Емоционално сте заинтересирани и отворено го покажувате својот интерес за симпатии. Здравјето е стабилно.

ДЕВИЦА

Haveе имате разговор со претпоставен за време на кој ќе се жалите на тековните тешкотии. Другата страна ве охрабрува и верува дека ќе можете да ги решите. Склони сте на мечтаење и не го гледате вашиот сопруг реално. Циркулацијата е слаба.

ВАГА

Вие сте во фаза на размислување што друго би можеле да направите. Имате впечаток дека работата е влезена во рутина и ви треба промена. Вие иницирате сериозен разговор со вашиот партнер на тема заеднички потомци. Можни се проблеми во пределот на главата.

ШКОРПИЈА

Чувате тајни деловни планови поврзани со странство. На работа, сè е под ваша контрола. Склони сте на мечтаење. Фантазирате за идеалната врска. Грижете се за вашето здравје. Постои можност за употреба на терапија.

СТРЕЛЕЦ

Ве чека поголем деловен успех или добивање нова деловна понуда. Во секој случај, се чувствувате задоволни од вашата работа. Врската се развива нормално, иако имате впечаток дека партнерот е премногу alousубоморен. Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

Beе ве интервјуираат за нова работа каде ќе оставите одличен впечаток. Ве чека разговор со сопругата. Таа сака да зборува за својата работа, поточно, размислува да ја смени и ја интересира што мислите за тоа. Здравјето е солидно.

ВОДОЛИЈА

Ве чека кратко службено патување и деловна средба, каде нема да бидете најдобри. Willе бидете нејасни и вашите предлози нема да бидат детални и специфични. Ако сте слободни, ве чека нов познаник со личност од странство. Здравјето е стабилно.

РИБИ

Ова е еден од подобрите деловни периоди. Имате многу одговорности, уживате во работата и исполнети сте во деловна смисла. Бракот е стабилен, но ви недостасува внимание од партнерот. Телото е многу чувствително, па затоа е најдобро да бидете одговорни пред себе.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote