in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 АВГУСТ: Време е да барате нова работа! Јарец уморен од животот, Вага во неволја, Лав се бори за свое јас, Бик упорен за да успее

ОВЕН

Ве очекува генерално добар ден за работа. Ќе можете да ги реализирате вашите планови без поголеми стресови. Ве очекува интересно познанство, кое подоцна би можело да ве доведе до љубовна врска. Потребна ви е релаксација.

 

БИК

Ако очекувате некои големи промени кога станува збор за вашата работа, денес е добар ден за вас. Љубовта помеѓу вас и вашата сакана станува посилна. Верувате во силна врска која ве обединува. Можни се мали проблеми со грбот.

 

БЛИЗНАЦИ

Ако се надевате на помош во деловните обврски кои на некој начин се останати од минатото, може да бидете разочарани. Саканата личност покажува пасивен став во вашата врска и не ви се допаѓа. Проблеми со нервниот систем.

 

РАК

Подгответе се да се посветите на работата максимално денес. Ве очекува прилично напорно темпо на ова поле. Вашите високи очекувања ве водат до разочарување. Пред вас е неповолен период. Вашата кожа е чувствителна.

 

ЛАВ

Денес среќата ќе ве следи кога станува збор за работата и успешно ќе решите некои проблеми од порано. Ви се допаѓа чувството на слобода и не сте подготвени да започнете нова врска. Сакате да се посветите максимално. Се чувствуваш добро.

 

ДЕВИЦА

Можно е да ви се дадат можности за дополнителна заработка. Подготвени сте да се посветите на вашата работа. Саканата личност е подготвена да ви даде максимална поддршка во сите области на животот. Мали проблеми со циркулацијата.

 

ВАГА

Ако барате нова работа денес нема да имате многу среќа. Имате впечаток дека се е некако на место. Вашиот партнер може да покаже колку се грижи за вас денес. Склони сте кон алергии.

 

ШКОРПИЈА

Во вашата деловна средина, многу може да се сменат на подобро ако вложите напор. Раскинување на емоционална врска доаѓа кај вас. Ве очекува фаза во која ќе имате многу љубовни проблеми. Зголемете го внесот на витамин.

 

СТРЕЛЕЦ

Ќе ви биде дадена можност да ги решите проблемите кога станува збор за работата. Може да се надевате на позитивни промени. Денес ќе бидете подготвени да го направите првиот чекор кон личноста што ви се допаѓа. Уживате во физичка активност.

 

ЈАРЕЦ

Можно е да започне фаза во која полека ќе почнувате да размислувате се повеќе за промена на работното место. Можно е да сте преоптоварени со проблеми во врската со саканата личност и да има поголема студ. Грижете се за вашата исхрана.

 

ВОДОЛИЈА

Тешко е да се најде решение за деловната ситуација во која се наоѓате. Имате впечаток дека сте во ќор -сокак. Денот не е поволен за вашето љубовно поле. Ќе имате многу неуспеси во однос на саканата личност. Можни се проблеми со белите дробови.

 

РИБИ

Ви претстои неповолен период за нови деловни одлуки. Посветете се на вообичаените обврски што ги имате на ова поле. Лицето за кое се грижите не покажа доволно емоции кон вас. Грижете се за хормоните.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote