in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 ДЕКЕМВРИ: Лавот ги заведува сите и неговиот живот е песна, додека Девицата бара караници без причина, а ги очекува ШОК

Овен

Работа: Повеќето Овни би можеле да го искористат овој ден за да завршат некои заостанати работи. Можни непланирани трошоци.

Љубов: Обидете се да ги задржите љубоморните коментари за себе, нема потреба да кревате тензии.

Здравје: Можни проблеми со урогениталниот тракт.

 

Бик

Работа: Иако реално е можно да има неочекувани, дополнителни обврски, најтипичните претставници на Биковите денеска на ум ќе имаат одмор и релаксација.

Љубов: Неочекуваните промени во расположението и евентуалните забелешки на другата страна начелно не можат да се спречат, но на вас останува со своето однесување да придонесете за атмосферата во ваша корист.

Здравје: Многу добро.

 

Близнаци

Работа: Некои од типичните идеи за близнаци ќе треба да се поправат, доколку сакате нивна вистинска реализација во следниот период.

Љубов: Слободни Близнаци, некој ќе ви го покаже својот интерес со мали знаци на внимание, можеби и ќе се осмели да направи поконкретен потег.

Здравје: Грижете се за вашето здравје.

 

Рак

Работа: Повеќето Ракови би можеле да го посветат вториот ден од викендот на едно од нивните запоставени хоби. Можеби имате нова идеја која можете да ја претворите во деловна.

Љубов: Не е исклучено ненадејно ново познанство со многу интригантна и интересна личност.

Здравје: Многу добро.

 

Лав

Бизнис: Најмалку еден основен деловен договор што типичните Лавови веќе го постигнале денес може да претрпи значителни промени поради појавата на некои дополнителни информации.

Љубов: Во текот на оваа недела се очекува да се соочите со личност која не подлегнува така лесно на вашиот шарм. Напорот треба да се исплати, затоа преземете акција и уживајте.

Здравје: Чувствителност на белите дробови.

 

Девица

Работа: Не размислувајте премногу за работите (не)сторени досега, повеќето луѓе родени во знакот Девица денес треба да се фокусираат на она што следува следната деловна недела.

Љубов: На сите можни начини треба да се трудите да избегнувате ситни кавги и провокации. Не ги комплицирајте работите непотребно.

Здравје: Помалку ментални и повеќе физички активности би ве задоволиле.

 

Вага

Работа: Претставниците на знакот Вага во текот на овој ден ќе имаат поволна клима за одмор, но и добро да се подготват за деловните обврски во наредниот период.

Љубов: Не е лош ден за средба и убав разговор со личност која веќе ја познавате, но средбата со сосема ново слатко лице може повеќе да ве преокупира.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

 

Шкорпија

Работа: Ниту вториот ден од викендот нема целосен одмор за повеќето родени во знакот Скорпија. Може да добиете и покана за деловна соработка.

Љубов: Денеска реално не се очекува ништо значајно ново на вашето љубовно поле во однос на претходниот ден. Не се препорачува да се вклучите на посериозен начин.

Здравје: Можна главоболка.

 

Стрелец

Работа: Во овој втор ден од викендот, Стрелците треба да си дадат малку слободно време и пред се да се фокусираат на себе.

Љубов: Запознавањето со личност од минатото на вашиот љубовен живот може да донесе многу немир и избрзани реакции. Обидете се да го избегнете некако.

Здравје: Потребен ви е одмор, релаксација.

 

Јарец

Бизнис: Денеска може да добиете неочекувана деловна понуда или предлог за соработка што вреди да се разгледа.

Љубов: Уживајте во опуштена атмосфера со саканата личност, испрашувањето и поправките оставете ги за друг ден.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

 

Водолија

Работа: Повеќето луѓе родени во астролошкиот знак Водолија веќе ги имаат предвид своите професионални обврски неколку дена однапред.

Љубов: Иако вашите мисли се претежно насочени кон другата страна, погледнете околу себе денес и може да забележите пријатна личност во вашата непосредна околина.

Здравје: Замор, потребно е добро да се одморите.

 

Риби

Работа: Без разлика како се подготвувате и планирате нешто да направите денес, ќе се појават дополнителни проблеми. Грижете се за вашите финансии.

Љубов: Треба да ги намалите тензиите и да го зауздате однесувањето кон личноста за која се грижите, бидејќи веројатно не сте во право за се.

Здравје: Променливо расположение.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote