in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 ДЕКЕМВРИ: Риби, не сте задоволни од врската, вашиот партнер е премногу ладен

Погледнете што ви подготвија ѕвездите за денешниот ден

ОВЕН
РАБОТА: Вие сте многу самоуверени, посветени и желни да успеете. Изработувате тајни деловни планови.

ЉУБОВ: Имате тајна симпатија, но немате храброст да и пристапите. Не сте сигурни дали лицето за кое станува збор е отворено за тајна врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со хормоните.

БИК
РАБОТА: Задоволни сте како се одвива бизнисот. Ситуацијата е стабилна и имате впечаток дека така ќе остане уште долго.

ЉУБОВ: Лежерно флертувате со личност која има статус на пријател. На овој начин, испитувате дали другата страна е заинтересирана за нешто повеќе од пријателство.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ
РАБОТА: Лошите финансии целосно ве деморализираат и ја убиваат вашата работна етика. Странските соработници упорно сакаат да воспостават деловна соработка со вас.

ЉУБОВ: Премногу сте задоволни од врската. Саканата личност разбира низ какви проблеми поминувате и ви дава апсолутна поддршка.

ЗДРАВЈЕ: Мочниот меур е чувствителен.

РАК
РАБОТА: Имате впечаток дека не сте во тек со проблемот. Ви недостасува самодоверба и енергија за да се соочите со тешкотии.

ЉУБОВ: Немате сила да му се посветите на партнерот. Тој многу добро ве разбира и се грижи за вас. Тој верува дека ќе ги решите проблемите.

ЗДРАВЈЕ: Губење на апетит.

ЛАВ
РАБОТА: Лош ден е да се оди на рочиште. Оставате негативен впечаток, а за тоа сте и самите свесни. Премногу сте крути и не знаете да кажувате работи во ваша корист.

ЉУБОВ: Одличен ден е за ново познатство преку Интернет или со личност која не е од вашето место.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со притисокот.

ДЕВИЦА
РАБОТА: Имате нови и оригинални деловни идеи кои колегите едногласно ги отфрлаат. Разочарани сте од нивната реакција.

ЉУБОВ: Ја одржувате комуникацијата на далечина со симпатијата. Имате впечаток дека успевате да ја одржите блискоста без оглед на далечината.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со циркулацијата.

ВАГА
РАБОТА: Концентрацијата не е вашата силна страна. За време на преговорите, вие останувате нејасни или другата страна не ги разбира вашите ставови.

ЉУБОВ: Вашиот сопружник изгледа прилично незаинтересиран за вас. Емотивно сте неисполнети, но се надевате дека ќе се подобри.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од алергии.

ШКОРПИЈА
РАБОТА: Имате обврски повеќе од вообичаено. Потребен ви е дополнителен напор за да управувате со одредени области.

ЉУБОВ: Премногу сте љубоморни и непотребно и правите сцена на саканата личност. На тој начин само го држите партнерот подалеку од вас.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од повреди.

СТРЕЛЕЦ
РАБОТА: Имате одлична соработка со странски партнери. Ве чека исплата во готовина. Среќни сте затоа што бизнисот и финансиите ви се стабилни.

ЉУБОВ: Не сте целосно отворени кон брачниот партнер, ниту пак партнерот спрема вас. На тој начин избегнувате конфликт.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ
РАБОТА: Вие сте многу вредни и фокусирани сте на целите. Некои идеи не се реални или остварливи, но не сте свесни за тоа во моментот.

ЉУБОВ: Премногу сте задоволни од врската. Кон партнерот покажувате целосна љубов и страст што ја чувствувате. Емоциите се силни и стабилни.

ЗДРАВЈЕ: Можни се алергии.

ВОДОЛИЈА
РАБОТА: Вие сте во деловен конфликт со претпоставен. Ниту ги сакате неговите идеи, ниту тој ги сакате вашите.

ЉУБОВ: Пред вас е ново познатство кој има лош почеток: ниту сте искрени и отворени кон другата личност, ниту таа кон вас.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со стомакот.

РИБА
РАБОТА: Правите деловни планови кои се доста амбициозни, но нереални. Вие сте многу сугестивни кога презентирате планови.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од врската. Имате впечаток дека емоциите се изгубени и дека врската станала студена рутина.

ЗДРАВЈЕ: Можни се алергиски проблеми.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote