in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 ФЕВРУАРИ: Лесно е да се биде добар во добри времиња, хероите се познаваат во неволја! Јарецот уморен, Стрелецот тврдоглав, Лавот успешно го брани своето, Девицата задоволна

Овен

Работа: Ретроградноста продолжува да ви создава пречки и падови. Спроведување на резервен план и импровизирајте решенија на тимско ниво. Љубов: Слободниот Овен може да се заљуби на прв поглед во една Вага или Близнак. Здравје: Нервоза и зголемен стрес.

 

Бик

Работа: Финансиската добивка ќе зависи од некое компромисно решение во вашиот договор со деловниот партнер. Љубов: Ве очекува многу важен разговор со партнерот и решение за важен семеен проблем. Здравје: Одморете повеќе.

 

Близнаци

Работа: Ретроградниот Меркур го забавува вашето нормално темпо на работа. Овој проблематичен период ќе го надминете со помош на вашиот тим соработници Љубов: Ќе ја обновите комуникацијата со личност од вашето минато. Здравје: Намален имунитет.

 

Рак

Работа: Промената во тимот на соработници може да се покаже како клучно решение за застојот во вашиот бизнис. Финансиска добивка. Љубов: Поминете време во топлината на домот и семејството. Пред вас е интересно заедничко патување. Здравје: Алергии.

 

Лав

Работа: Ретрограден Меркур Може да ви донесе финансиски ќор-сокак. Проблематичен деловен соработник може да ви предизвика главоболка. Љубов: На патувањето ве очекува многу интересна и по малку чудна љубовна романса. Здравје: Добро.

 

Девица

Работа: Девиците кои се занимаваат со креативна работа очекуваат успех. Идеален момент да барате покачување. Љубов: Овој ден е совршен за конструктивен разговор со партнерот, како и за решавање на некои ваши проблеми. Здравје: Намален имунитет.

 

Вага

Работа: Вагите ангажирани во приватен бизнис очекуваат посебен успех. Започнувањето деловен однос со пријател може да се покаже како одличен деловен потег. Љубов: Соочени сте со големо искушение да стапите во тајна врска со некој од работа. Здравје: Движете се повеќе.

 

Шкорпија

Работа: Деловните патувања можат да ви донесат финансиски успех на долг рок. Бидете внимателни кога потпишувате документи. Љубов: Слободните Скорпии можат да запознаат интересна личност на патување. Здравје: Нервоза.

 

Стрелец

Работа: Деловната соработка со странски земји може да испадне многу попрофитабилна отколку што првично очекувавте. Финансиски успех. Љубов: Преминување на линијата на пријателство со личност која ја познавате долго време.Здравје: Болка во нозете.

 

Јарец

Работа: Овој ден може да биде одбележан со важни деловни преговори. Еден деловен соработник може да се покаже како многу тежок. Ситуацијата ќе бара компромис. Љубов: Слободните Јарци можат да се зближат со личност која ја познаваат преку работата. Здравје: Ревматизам.

 

Водолија

Работа: Сомнеж помеѓу две подеднакво добри деловни опции. Потпрете се целосно на вашата интуиција. Љубов: Слободната Водолија може да се заљуби на прв поглед во Близнаци или Вага. Здравје: Одморете повеќе.

 

Риби

Работа: Деловната соработка со странска компанија може да испадне како долгорочно решение за вашата финансиска состојба. Следете го гласот на вашата интуиција. Љубов: Рибите кои се во врска наидуваат на недоразбирање со партнерот. Потребен е компромис. Здравје: Намален имунитет.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote