in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 ФЕВРУАРИ: Овен, еден телефонски повик може да ве направи многу среќни

ОВЕН

РАБОТА: Расеани сте, памтете неважни работи а изоставете главни детали на работа. Сепак, вие сте среќни, па затоа ќе бидете само предупредени, што е доволно за да се пресоберете.

ЉУБОВ: Еден телефонски повик може да ве направи среќен и да ги разбуди сите сетила.

ЗДРАВЈЕ: Нема проблем.

БИК

РАБОТА: Обидете се да го задржите она што мислите за себе, и само ако истата мисла ви падне на ум следниот ден, кажете ја и насочете ја на кого е наменета.

ЉУБОВ: Љубовта ви е важна, особено ако работата е сериозна и сте подготвени за судбоносно „да“. Сè што е повеќе од тоа не ве интересира, па ако сте во недефинирани врски, лесно можете да ги донесете на крај сега.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за вашата исхрана.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Вашиот нагон за работа е искрен и неограничен, па без разлика колку другите ве гледаат како тиранин кој ги наметнува своите лични критериуми, ова е ден кога надлежните јавно ве фалат и наградуваат.

ЉУБОВ: Прерано е да се направи проценка на однесувањето на блиска личност. Затоа, не донесувајте избрзани одлуки, можете да се покаете.

ЗДРАВЈЕ: Можна е минлива главоболка.

РАК

РАБОТА: Ако сакате подобри услови за себе, сега е идеално да ги барате. Ова е денот кога сте во склад со самите себе, дури и кога не сте во склад со другите.

ЉУБОВ: Не сте емотивно задоволни, а во текот на овој ден сте особено чувствителни, затоа избегнувајте директна конфронтација, особено со луѓе кои не се баш важни за вас.

ЗДРАВЈЕ: Имате вишок енергија.

ЛАВ

РАБОТА: Им дозволувате на вашите колеги свесно да ги видат сопствените грешки и не инсистирате да бидете во право за прв пат. Оставивте време да ги убедите во тоа.

ЉУБОВ: Вие сте одлични во љубовта, освен постојаната потреба да се држите до планот што сте го поставиле. Свртете се кон конкретни работи и започнете од мртва точка.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со видот.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Сè ќе оди добро, затоа што конечно разбравте во кој правец треба да одите.

ЉУБОВ: Изгледате ладно и далечно, па затоа не е лесно да ве заведе, дури и кога некој ве интересира. Она што ве привлекува е вашата педантност, но и чудноста која секогаш го изненадува вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ВАГА

РАБОТА: Минусната фаза веќе помина. Имате голема количина енергија и ентузијазам за нови почетоци, но и за решавање на можни проблеми што се акумулираат веќе некое време.

ЉУБОВ: Фасциниран е од еротизмот и уживањето во него! Ќе се зголеми либидото, како и желбата за нови емотивни контакти.

ЗДРАВЈЕ: Бидете внимателни во сообраќајот, избегнувајте конфликти од секаков вид.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Слободниот дел од вашиот ангажман оставете го на помлад авторитетен колега. Доволно докажано, потребна ви е пауза и оставете му го тоа да го докаже!

ЉУБОВ: Емотивноста едноставно зрачи од вас, магнетски привлекувате една личност од кругот на вашите пријатели што подолго време го држите во неизвесност. Па, зошто го правиш ова?

ЗДРАВЈЕ: Може да се опуштите.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Иако веќе сте донеле цврста одлука поголемиот дел од денот да го поминете работејќи, ќе ги промените вашите планови.

ЉУБОВ: Се чувствувате осамено, и се однесувате неправилно кон партнерот. Барате потврда и пофалби за доброто и жртвата што ги давате, притоа заборавајќи дека тоа е ваш избор. Конфликтите и несогласувањата се најистакнати во средината на денот.

ЗДРАВЈЕ: Земете ги предвид хроничните нарушувања.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Почнувате да фантазирате, а парите никогаш не се доволни. Вие, за среќа, не припаѓате на оние на кои им е потребен за да си поминат убаво.

ЉУБОВ: Поради емоционална несигурност повремено треба да го проверувате вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за хормоните.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Отворениот пристап е најдобар и носи најпозитивни резултати. Користете го овој ден за да разговарате и да ги решите проблемите. Само во никој случај не го правете ова со лажење или криење на нешто.

ЉУБОВ: Оженетите луѓе се малку нервозни поради промената на ситуацијата во домот.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

РИБИ

РАБОТА: Парите, кога сте имале проблеми, пристигнуваат преку ден, а еден дел се однесува и на приходите од странство.

ЉУБОВ: Не размислувајте премногу, активирајте се! Не реагирајте на единствена провокација или додворување преку Интернет.

ЗДРАВЈЕ: Уживате да спортувате.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote