in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 ЈАНУАРИ: Бидете тоа што сте, опуштете се и освојте позиција со вашиот шарм! На Овенот му треба промена, Вагите се полни со идеи, Близнаците се чувствуваат празно

Овен

Не сте сигурни каде да одите понатаму, се што знаете е дека ви треба промена. Немате услови за патување, а токму тоа би ви помогнало во моментов. Не паѓајте во темни расположенија, работите се одвиваат баш како што треба, наскоро ќе знаете што да правите.

Бик

Се соочувате со понуда од која се плашите колку сакате. Очекувате интензивна поддршка од членовите на семејството, иако сте свесни дека тоа нема многу да ви помогне. Бидете тоа што сте, опуштете се и освојте позиција со вашиот шарм.

Близнаци

Се чувствувате празно. Можеби сте завршиле важни задачи овие денови, па мислевте дека овој ден ќе биде спектакуларно радосен. Задоволството недостасува поради наглото опаѓање на адреналинот. За да се опоравите, веднаш смислете нови цели.

Рак

Љубовниот живот е во центарот на вниманието. Партнерот долго време е во сенка, трпеше од вашите професионални напори и проблемите кои дојдоа со тоа. Време е да го надоместите тоа, особено на крајот од денот кога му треба вашата поддршка.

Лав

За да постигнете некои поголеми цели, ќе мора да жртвувате нешто, а тоа можеби е поврзано со вашиот љубовен живот. Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи, па има големи шанси да успеете во сите ваши намери, но обидете се да не тргувате со емоциите.

Девица

На почетокот нешто не ви се допадна, а потоа кога работите тргнаа како што сакавте, изгубивте интерес. Се соочувате со луѓе кои не го разбираат вашето променливо расположение, не знаат како да ве задоволат. Бидете фер и почитувајте ги потребите на другите луѓе.

Вага

Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи. Накратко, доброто расположение може да го расипе необичен телефонски повик што не го очекувате. Вестите што ќе ги слушнете ќе бидат чудни, а не ви преостанува ништо друго освен што побрзо да слушнете и да заборавите.

Шкорпија

Поволен ден за истражување и учење. Сигурно е и дека ќе добиете понуда за зачленување во хуманитарна организација каде што целосно би се изразиле, бидејќи вашата комуникативност и убедливост се вредни за таа работа.

Стрелец

Поради изразената варијабилност на расположението, вие сте почувствителни, што може да доведе до разнишана љубовна врска. На дното на своето срце сè уште чувате силни спомени од далечното минато, па сеќавањето на неуспешната голема љубов ја вознемирува вашата нова.

Јарец

Денот е обележан со напнати транзити кои укажуваат на стресни ситуации од кои нема лесно да се извлечете. Нетрпеливоста сведете ја на минимум за да избегнете поголеми неволји, особено кога станува збор за партнерства и љубов.

Водолија

Имате можност да научите како нешто добро доаѓа од секоја лоша работа. Проблемот со вашата моментална ситуација е недостатокот на поддршка на која сметавте. Можеби е вистинско време да размислите што сакате, да ве ласкаат или искрено да ве критикуваат.

Риби

Соочени сте со нерамнотежа помеѓу она што го знаете рационално и она што го чувствувате интуитивно. Се двоумите, премногу е луцидно да донесете важна одлука само врз основа на чувства, без начин да го докажете тоа. Не се правдајте пред никого, вашиот суд е непогрешлив.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote