in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 ЈУЛИ: Сè е добро се додека сме добри! Јарец бара нова работа, Бикот флертува, Вагата треба да покаже поголема нежност, Девицата успешна на работа

ОВЕН

Имате наплив на инспирација што може да ви донесе нови дела и креации за кои подоцна ќе наплаќате добро. Уживате во моменти заедно со саканата личност. Вие сте заљубени и среќни. Можен помал пад на енергијата.

 

БИК

Можно е да сте под доста голем притисок да ја добиете целата работа што сте ја завршиле на време. Нова можност за флерт е пред вас. Искористете ја шансата што ви е дадена за љубов. Вашето здравје е добро.

 

БЛИЗНАЦИ

Денес можете да имате можност да добиете шанса за дополнителна заработка или некоја паралелна работа на страна. Можно е да постојат некои работи што остануваат нерешени помеѓу вас и вашиот партнер. Променете ги лошите навики.

 

РАК

Треба да поработите на вашиот пристап кон деловната организација доколку сакате да дадете наредби. Ви се допаѓа личност која не е целосно слободна или има некои други сопирачки на патот кон среќата. Потребна ви е релаксација.

 

ЛАВ

Пред вас се многу обврски и ќе ви треба многу време и трпеливост за да ги завршите. Очекувате контакт со личност која ви се допаѓа и за која многу се грижите. Минлива главоболка во првиот дел од денот.

 

ДЕВИЦА

Денес е поволен ден за промени во деловниот план. Може да очекувате интересни настани. Како да не можете да заборавите една личност од минатото. Секогаш come се враќаш во умот. Болка во грбот.

 

ВАГА

Од вас се очекува да покажете дека сте подготвени максимално да и се посветите на својата работа. Треба да и дадете поголема нежност на вашата сакана за да може вашата врска да трае долгорочно. Проблеми со циркулацијата.

 

ШКОРПИЈА

Не бидете премногу арогантни во пристапот кон колегите, бидејќи тоа подоцна ќе ве удри во главата. Време е да направите конкретен чекор кон личноста што ја сакате. Вие сте доста уморни и ви треба спиење.

 

СТРЕЛЕЦ

Добар ден е за важни судски одлуки или за какви било формални и правни проблеми. Вашата емотивна ситуација во моментот не е добра. Можно е да се оддалечите и да се заладила врската со вашиот партнер. Проблеми со коските.

 

ЈАРЕЦ

Во однос на бизнисот, големи промени не ве очекуваат денес. Тешко е да ги покажете своите чувства и ви треба многу време да се отворите пред вашата сакана. Можни проблеми со увото.

 

ВОДОЛИЈА

Ако потпишете договор за работа, можете да очекувате дека тоа ќе биде добро за вас. Вашиот партнер очекува да му дадете повеќе време и внимание за да ја направите вашата врска подобра. Пазете се од воспаленија и настинки.

 

РИБИ

Не ви се допаѓа тешката атмосфера на работа. Можно е сериозно да размислувате за промена на работното место. Време е да прекинете некои илузии и да се соочите со вистинските недостатоци што ги има вашиот партнер. Пад на имунитетот е изразен.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote