in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 МАЈ: Внимавајте со зборовите – сечат како меч! Ракот ужива бидејќи се му оди добро, Лавот е уморен, Девицата среќна

Овен

Овој ден може да ви донесе ненадејно службено патување и успешни деловни преговори. Финансиската состојба ви се подобрува. Флертувањето на работа може да се претвори во страсна љубовна врска и нешто многу повеќе отколку што очекувавте. Проблеми со глуждот.

Бик

Тесните односи ќе донесат негативна струја во атмосферата на овој ден. Бидете внимателни и бирајте зборови во односите со колегите и претпоставените. Во вашето поле на емотивни врски преовладуваат чувствата, а тоа ќе ви донесе вистински просперитет во односот со партнерот. Нервно нарушување.

Близнаци

Важен деловен состанок ќе одлучи за понатамошната насока на вашиот бизнис. Вашата сугестивност во преговорите ќе игра голема улога. Слободните Близнаци преку работа можат да запознаат интересна личност во знакот Лав или Водолија. Страдате од алергии.

Рак

Ви се дава можност да завршите работа на долгорочен проект. Ќе имате многу причини да се гордеете со вашите резултати. Љубовната средба на овој ден ќе ги оживее оние стари добро познати пеперутки во вашиот стомак. Променете ја исхраната.

Лав

Денеска бидете внимателни во комуникацијата, бидејќи би можеле да бидете погрешно разбрани. Добро проучете го секој документ пред да го потпишете. Уживате во топлината на вашиот дом, опкружени со семејството. Ве очекува заедничко патување со партнерот. Избегнувајте зачадени простории.

Девица

Строго придржувајте се до однапред поставените приоритети за да не се изгубите во деталите. Ве очекува финансиска добивка Можноста за недоразбирања со партнерот денес е исклучително голема. Внимателно бирајте ги зборовите во комуникацијата. Намален имунитет.

Вага

Пофалбите за постигнатите резултати од претпоставените и колегите ќе ве направат многу горди. Финансиската состојба е се подобра и подобра. Предизвикани сте да го пробате забранетото овошје. Постои можност да влезете во тајна врска. Избегнувајте зачадени простории.

Шкорпија

Успешна соработка со странска компанија или лице од странство. Клучот за успехот на овој ден е добрата комуникација и усогласувањето на различните ставови. Планетарните аспекти ја зголемуваат вашата потреба за љубов. Несогласувања во семејството. Нервоза.

Стрелец

Овој ден ќе одбележи ненадејно патување, но ќе донесе многу конструктивни резултати за вашиот бизнис. Финансиската состојба се подобрува. Излегувањето во друштво ќе ви донесе запознавање со многу интересна личност во знакот Овен или Водолија. Главоболка.

Јарец

Овој ден ќе го одбележи успехот на финансиски план. Можни се добивки од неочекуваното, преку соработка од која веќе сте се откажале. Конфликтни ситуации со партнерот може да настанат поради различни погледи на заедничката иднина. Слаба циркулација.

Водолија

Овој ден ќе донесе нова динамика во вашиот бизнис. Сепак, деловниот напредок ќе зависи од подготвеноста за компромис во вашите преговори. Флертувањето на патување може да ви донесе многу возбуда и страст. Тоа ќе биде врска базирана повеќе на физичка привлечност. Слаба циркулација.

Риби

Непредвидена ситуација на финансиски план може да создаде доцнење во реализацијата на вашите планови. Подгответе резервен план. Ве очекува ново поглавје на љубовно поле и почеток на врска со личност која одамна ви се допаѓа. Појава на осип на кожата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote