in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 МАРТ: Ве очекува убав и хармоничен ден во друштво на партнерот! Планетите се наклонети кон лавовите, особено ако планираат да започнат сопствен бизнис.

Овен

Овните кои бараат работа може да очекуваат одлична деловна понуда и важно интервју за работа. Прекрасното расположение ќе биде надополнето со прекрасно патување за двајца. Слободниот Овен е пред средба со една фатална Вага или Близнаци. Проблем со урогениталниот систем.

Бик

Ве очекува зголемување на платата или вонредна финансиска добивка. Полни сте со оптимизам и им го пренесувате на пријателите и партнерите. Ве очекува убав и хармоничен ден во друштво на партнерот. Пред вас денес е богат социјален живот и излет каде одлично ќе се забавувате. Променете ја исхраната.

Близнаци

Ова е денот кога ќе бидете во свој елемент, а вашата самодоверба и работната етика ќе придонесат да добиете признание и пофалби од претпоставените. Многу Близнаци денес може да се најдат на љубовен пресврт. Исто како да сте уморни од се и сакате да промените нешто важно во вашиот љубовен план. Главоболка.

Рак

Денеска ве очекува важен деловен разговор, а може да дојде до промена во претходно планираниот план. Расположени сте за љубов и зрачите со посебен магнетизам. Денот што претстои е полн со хармонија и романса, а вашата врска со партнерот се карактеризира со зголемена блискост. Се чувствуваш добро.

Лав

Планетите особено ви се наклонети доколку планирате да започнете бизнис, а можно е и некој ваш пријател да се вклучи во вашиот бизнис. Лавовите за врска денеска планираат патување, а нивните мисли се свртени кон некои егзотични дестинации каде ќе уживаат со партнерот. Одморете повеќе.

Девица

Ве очекува службено патување и успешни преговори со странски земји или деловни соработници кои живеат далеку од вас, во друг град. Одговорете навремено и исправете ја секоја неправда меѓу вас и вашиот партнер. Посветете му повеќе внимание. Чувствителност на грлото.

Вага

Овој ден може да биде одбележан со некои признанија и пофалби од претпоставените. Што е најважно, ќе бидете задоволни со себе. И покрај тоа што не сакате да ги мешате работата и љубовниот живот, овој ден ви носи посебно искушение. Постои можност да стапите во контакт со некој што ќе го запознаете преку работа. Избегнувајте енергетски пијалоци.

Шкорпија

Ако долго време посакувате промена на работа или дури и промена на работното место, ова е совршен ден за тие решенија. Доколку долго време сте незадоволни од вашата врска, овој ден уживате во посебната наклонетост на ѕвездите за решавање на проблемот, бидејќи најобичниот разговор може да има извонреден ефект. Вие сте во депресија!

Стрелец

Овој ден посветете го на решавање на долгорочни проблеми. Доколку имате некои недоразбирања или проблематични односи со некои деловни соработници, денес ќе успеете да ја измазните врската.
Ве очекува убав состанок со партнерот, а можно е и пократко патување. Полни сте со енергија.

Јарец

Акцентот е целосно на финансиите, а мудрите деловни потези може значително да ја подобрат вашата финансиска состојба на долг рок. На секој чекор ќе има можност за флерт, па ќе можете да ја пронајдете вашата сродна душа. Одморете повеќе.

Водолија

Денес ќе биде важно да бидете трпеливи и истрајни, бидејќи може да наидете на некои препреки и неизвесност во врска со важната работа. Денес љубовта и работата во голема мера се испреплетени, па денес можете да влезете во љубовна врска со некој со кој соработувате. Направете мамограм.

Риби

Ако ја слушате вашата интуиција, ќе направите добри деловни потези и ќе ја проширите деловната соработка. Слободните Риби можат да запознаат еден фатален Бик или Рак. Рибите кои се во врска ги очекуваат убав и хармоничен период со партнерот. Чувствителност на желудникот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote