in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 НОЕМВРИ: Долго го чекавте овој момент! Јарецот тврдоглав, Лавот слаб со нерви, Вагата одморена, Девицата секогаш под стрес

ОВЕН

Ако одеднаш се најдете во деловни проблеми, ќе можете да најдете решение со помош на соработниците. Личноста која ви се допаѓа би можела на некој начин да се обиде да воспостави подлабока комуникација со вас. Солидно здравје.

БИК

Денес ќе ви биде шанса да започнете. Може да очекувате да добиете некои важни информации. Се плашите од искрен разговор со саканата личност. Многу од тоа ве оптоварува и загрижува. Можни се проблеми со грбот.

БЛИЗНАЦИ

Доколку имате некои поголеми планови, би било добро да ги одложите бидејќи денес не е добар ден за вас. Ве очекува познанство со личност која не ги покажува отворено своите чувства. Ќе уживате во медитација и вежбање.

РАК

Денес е многу поволен ден за повеќе да се вклучите на деловното поле и да решите некои проблеми. Во иднина можете да очекувате ново познанство кое ќе биде значајно за вашиот емотивен живот. Се чувствуваш добро.

ЛАВ

Можни се невообичаени настани на работа. Ви доаѓаат некои промени кои не се во согласност со вашите очекувања. Промените доаѓаат кај вас кога станува збор за љубовта. Несогласувањата со партнерот ве прават нервозни. Грижете се за хормоните.

ДЕВИЦА

Доколку планирате да направите деловни промени, новите околности ќе ви донесат среќа. Можно е да сретнете личност која е подготвена сосема отворено да ви ги покаже своите чувства. Внимавајте на внесот на витамини.

ВАГА

Доколку го чекате вистинскиот момент за да постигнете деловен напредок и да достигнете нови можности, денес е денот за тоа. Подготвени сте за љубовни промени. Наскоро ве очекува нова врска. Вие сте во одлично расположение!

ШКОРПИЈА

Доколку неодамна сте покренале иницијатива кон нова работа, ќе имате можност да ги добиете првите резултати. Ги преиспитувате своите одлуки на љубовно поле. Сте направиле многу грешки во минатото. Избегнувајте слатки.

СТРЕЛЕЦ

Можно е во моментов да сте загрижени за многу и да ја немате најдобрата ситуација на деловно поле. Вашиот партнер покажува дека неговото расположение е променливо. Имате впечаток дека не можете да се потпрете на тоа. Здравјето е солидно.

ЈАРЕЦ

Можеби нема да сакате сосема отворено да зборувате за вашите деловни планови и можеби ќе ви треба време некои работи добро да ги организирате. Ви треба повеќе време заедно со саканата личност. Несоница.

ВОДОЛИЈА

Следниот период ќе биде доста напнат за вас бидејќи ќе имате голем број деловни обврски. Не сте целосно искрени со личноста со која сте во врска. Таа го забележува вашето чудно однесување. Консултирајте се со лекар.

РИБИ

Доколку ве мачи некој проблем од минатото, вистинско време е да се соочите со него. Може да имате проблеми во комуникацијата со саканата личност. Има многу кочници меѓу вас. Можни се стомачни проблеми.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote