in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 ОКТОМВРИ: Ден полн со изненадувања! Овенот треба повеќе да се одмара, Бикот се унапредува, Девицата има драстични промени на работа

ОВЕН

Постојат околности што ве попречуваат на полето на работата. Не ви е лесно да ги реализирате вашите планови. Ве очекува возбудливо познанство, кое многу лесно би можело да ве доведе до нова љубовна авантура. Одморете се што е можно повеќе.

БИК

Можете да очекувате успешен напредок во оваа област. Денес е поволен ден за вас. Ако сте слободни, ве очекува ден кој може да ви донесе ново познанство. Можни се проблеми со забите.

БЛИЗНАЦИ

Треба да имате повеќе трпение и да бидете посмирени на работа. Не влегувајте во избрзани конфликти. Ви се чини дека вашиот партнер молчи за нешто и дека не е целосно искрен со вас. Не се заморувај премногу.

РАК

Може да добиете шанса за нови работни места. Ве очекува период во кој вашите финансии ќе бидат подобри. Добар ден е да ги решите проблемите во loveубовна врска. Може да очекувате можност за пресврти. Зголемете го внесот на течности.

ЛАВ

Можеби во моментов не сте задоволни со околностите во кои сте на деловно поле, но ќе можете да го промените тоа. Односот со саканата личност отиде во неочекувана насока за вас. Можен е пад на имунитетот.

ДЕВИЦА

По драстичните промени на деловното поле, ситуацијата конечно полека се смирува. Beе бидете среќни покрај саканата личност. Наскоро би можеле да донесете одлука за заеднички живот. Можен е низок притисок.

ВАГА

Не грижете се за нови одлуки во областа на работата. Многу од нив може да ве оптоваруваат. Ако сте во брак, некој близок ќе ве извести дека сака потомство. Проблеми со варењето.

ШКОРПИЈА

Не сум сигурен дали треба да останете на работното место на кое сте. Пред вас е период кој ви носи некои дилеми. Meetе запознаете интересна личност на која ќе почнете да негувате силни чувства. Респираторни проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е фаза во која ќе имате деловни проблеми и компликации. Може да очекувате неповолен ден. Исклучително сте загрижени за вашата деловна ситуација и многу од тоа ве оптоварува. Посети доктор.

ЈАРЕЦ

Компликациите што успеавте да ги решите ве научија на важни лекции и лекции во оваа област. Разочарани сте затоа што не го добивте одговорот што го очекувавте од вашиот партнер. Полето на loveубовта не е добро поставено за вас. Здравствени проблеми поради замор.

ВОДОЛИЈА

Не брзајте премногу со работни места што можеби чекаат. Не е поволен период да се присилите на ова поле. И покрај тоа што мислевте дека немате чувства кон вашиот стар партнер, по запознавањето со него, емоциите се обновуваат. Тензијата ве следи.

РИБИ

Ја загубивте надежта за подобрување на деловното поле. Како да не верувате повеќе во среќен крај. Иако знаете да бидете мистериозни и таинствени, овој пат одлучивте да бидете искрени со саканата личност. Проблеми со нервниот систем.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote