in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 АВГУСТ: Конечно правите нешто добро за себе! Вага среќна и задоволна, Лав успешен, Бик уморен, Рак замислен

ОВЕН

Можеби имате желба да ја смените работата. Не сте задоволни со околностите во кои се наоѓате сега. Не ви се допаѓа ситуацијата што ја имате во врската со партнерот. Не ви е лесно да донесувате одлуки. Внимавајте на жолчката.

БИК

Може да очекувате зголемување на заработката во наредниот период. Задоволни сте од вашиот статус во оваа област. Со нетрпение очекувате да сретнете некој што ќе покаже дека има чувства кон вас. Чувствителен урогенитален тракт.

БЛИЗНАЦИ

Вие сте прилично нервозни и не ви е лесно да започнете кога станува збор за работа. Имате впечаток дека вашите можности се ограничени. Времето што го поминувате со саканата личност ви значи многу. Внимавајте на внесот на течности.

РАК

На полето на работа, многу работи не одат како што сте планирале, но сепак ќе успеете да најдете решение. Фантазирате за личност што ви се допадна пред некое време. Дојде време да го направиме првиот чекор кон тоа. Можен е пад на имунитетот.

ЛАВ

Можно е наскоро да добиете деловна понуда поврзана со странство. Постепено може да постигнете подобра комуникација со личноста за која се грижите. Има поволен период за љубов. Можни проблеми со синусите.

ДЕВИЦА

Ако сте без работа, наскоро ќе добиете помош или препорака што ќе ви отвори нови можности. Е сретнете личност која би можела да го привлече вашето внимание и да предизвика интерес за вас. Многу добра состојба.

ВАГА

Подготвени сте да се посветите на работата и да ги постигнете најдобрите можни резултати со цел да напредувате. Можна е нова врска со вас. Подготвени сте да доживеете нови loveубовни задоволства. Вие сте склони кон капиларен прекин.

ШКОРПИЈА

Дојдовте до точка каде што ќе биде неопходно да донесете некои конкретни одлуки во областа на работата. Сакате да ја задржите саканата личност покрај себе, иако вашата врска не е многу добра веќе некое време. Склони сте кон гоење.

СТРЕЛЕЦ

Под голем притисок, не ви е лесно да се справите со сите деловни обврски. Очекувате поддршка од саканата личност. Чувствувате дека е неопходно таа да биде со вас во тешки ситуации. Болки во зглобовите.

ЈАРЕЦ

Не сте доволно фокусирани и денес лесно можете да направите нови грешки на деловното поле. Можеби нема да ве интересираат нови познанства. Постои личност од која се уште страдате на некој начин. Осцилации на расположението.

ВОДОЛИЈА

Многу сте посветени на вашата работа и за вас е важно да постигнете стабилност на ова поле. Имате можност да обновите контакт со личност од минатото. Во наредниот период, ќе бидете склони да се вратите на старите љубови. Проблеми со забите.

РИБИ

Не очекувајте многу промени во областа на работата денес. Ве очекува прилично статична ситуација. Имате добри односи со саканата личност и среќни сте со ситуацијата во која се наоѓате. Зголемете го внесот на калциум и магнезиум.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote