in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 ДЕКЕМВРИ: Емотивно сте многу задоволни и исполнети! Близнаци, внимавајте на кого верувате, Рибите лесно флертуваат.

ОВЕН

Не сте премногу фокусирани на работата. Може да направите помали грешки и пропусти, затоа бидете внимателни. Некои од обврските препуштете ги на другите на кои им верувате. Можете да стапите во контакт со личност која не е за вас. Ќе го разберете ова многу брзо. Одморете повеќе.

БИК

Бидете рационални и држете се до своите принципи. Нема да погрешите. Сега не е време за големи одлуки. Важен разговор со саканата личност. Ќе се решат некои дилеми. Можно зголемен апетит. Сепак, бидете внимателни, бидејќи вишокот килограми брзо ќе се забележат.

БЛИЗНАЦИ

Не влегувајте во ризични зделки и верувајте им на луѓето што не ги познавате доволно. Особено не им кажувајте ги вашите планови. Поради финансиски проблеми не сте расположени за нова врска. Тоа е вашиот приоритет сега. Не сте расположени.

РАК

Можете да потпишете важен договор и да ги подобрите финансиите. Ќе бидете задоволни од резултатите. Емотивно сте многу задоволни и исполнети. Ќе има шанса за авантура која не се препорачува. Немате поголеми здравствени проблеми. Опуштете се во бањата.

ЛАВ

Грижете се за комуникација со претпоставените. Можни се кавги и кавги. Не претерувајте со вашите барања. Емотивно не покажувате голем интерес за промени. Заробени сте и тоа ви одговара. Можен пад на енергијата.

ДЕВИЦА

Можете да очекувате нови можности за заработка и проширување на вашиот бизнис. Се наоѓате во многу добро аспектиран период. Оддалечени сте од саканата само поради работата, која бара многу енергија и трпение. Внимавајте на поредовна исхрана.

ВАГА

Загрижени сте за финансиите, а склони сте и на претерано трошење. Важно е да смените некои навики. Бидете повнимателни со парите и никогаш не задолжувајте. Ви недостига чувството на слобода и времето да се посветите. Чувствителен урогенитален тракт.

ШКОРПИЈА

Може да очекувате дека ќе ви бидат исплатени парите што долго ги чекате. Ова ќе ја подобри вашата финансиска состојба во моментот. Саканата личност ви покажува максимално внимание и нежност. Ви се допаѓа секој знак на наклонетост. Можни алергиски реакции.

СТРЕЛЕЦ

Имате многу работа, но успевате да се носите со сите обврски. Имате добра организација. Аспектите што ги имате укажуваат на тоа дека ви треба промена во љубовта. Веќе подолго време сте незадоволни од врската! Проверете ја вашата крвна слика.

ЈАРЕЦ

Поволен ден за сите оние кои бараат нова работа. Тоа е можност да оставите поволен впечаток кај одговорната, главната личност. Ќе запознаете многу интересна личност на јавно место во весела и опуштена средина. Солидно здравје денес.

ВОДОЛИЈА

Не сте доволно фокусирани на клучните прашања, почекајте уште еден ден. Помеѓу вас и вашата сакана постои раздор, кој тлее подолго време. Размислувате за иднината! Проблем со низок притисок. Задолжително консултирајте се со кардиолог.

РИБИ

Доколку планирате пократко патување, денес е многу добар ден. Бидејќи е викенд, вашиот престој ќе биде пократок. Лесно можете да се вклучите во неврзан флерт, но ништо повеќе од тоа не ве интересира. Потребна ви е рекреација.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote