in

СлаткоСлатко

Дневен хороскоп за 11 декември: Ракови,љубомората може да влијае на хармонијата, Биковите неискрени

ОВЕН

РАБОТА: Се обидувате да ги убедите колегите во исправноста на вашите идеи. Некои колеги не се согласуваат со вас, но го задржуваат своето мислење за себе.

ЉУБОВ: Се обидувате да оставите поволен впечаток на симпатијата, затоа претерувате со работите што ги забележува другата страна.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со хормоните.

 

БИК

РАБОТА: Вие сте доста организирани, оптимистични и одговорни и бизнисот се одвива на најдобар можен начин.

ЉУБОВ: Неискрени сте со партнерот. Оправдувате дека имате некои итни обврски, додека имате тајна комуникација и средба.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

 

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Претпоставениот се двоуми околу тоа каква одлука да донесе. Тој бара ваш совет и вие давате објективно гледање на ситуацијата.

ЉУБОВ: Бракот не е во криза иако двајцата сте нечесни едни со други. Ова ви го олеснува одржувањето на привидот на мирот.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со урогениталниот тракт.

РАК

РАБОТА: Не сте задоволни од односот со колегите. Имате впечаток дека или нешто кријат од вас или дека не се искрени. Затоа сте на стража.

ЉУБОВ: Вие сте многу задоволни од врската и сакате вашата врска да остане вака засекогаш. Вие сте прилично љубоморни, но тоа го криете.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со варењето на храната.

 

ЛАВ

РАБОТА: Ве чекаат тешкотии на работа што не успевате да ги решите. Вие се консултирате со вашиот претпоставен во врска со понатамошните активности.

ЉУБОВ: Ве чека ново познатство. Другата страна остава впечаток на прилично затворена, но сензуална личност.

ЗДРАВЈЕ: Имате проблеми со притисок.

 

ДЕВИЦА

РАБОТА: Вие сте доста загрижени и фрустрирани за лошата деловна состојба. Најлошото е што имате впечаток дека ништо не можете да направите.

ЉУБОВ: Задоволни сте од врската, но не сте опуштени поради проблеми на работа. Партнерот ве поддржува и се обидува да ве опушти.

ЗДРАВЈЕ: Имате проблеми со притисок.

 

ВАГА

РАБОТА: Ве очекуваат тајни деловни преговори со странски соработници. Бидете внимателни затоа што тие не се отворени со вас.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од врската. Повеќе од очај, и не од желба, одеднаш ја прекинувате врската со партнерот. Тој е збунет.

ЗДРАВЈЕ: Можни се алергии.

 

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Вие сте доста енергични, елоквентни и сугестивни. Убедувате колеги и претпоставени да го прифатат вашиот деловен предлог.

ЉУБОВ: Уживате во тајната врска максимално. Задоволни сте што вашиот партнер е целосно посветен и верен на вас.

ЗДРАВЈЕ: Ви недостасува физичка подготвеност.

 

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Работата тече без никакви тешкотии и одложувања. Ве очекуваат профити, па затоа сте задоволни и со финансиите.

ЉУБОВ: Фокусирани сте на финансии, затоа не забележувајте дека брачниот другар ви крие проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

 

ЈАРЕЦ

БИЗНИС: Бизнисот се развива солидно. Сепак, во комуникацијата со соработниците, вие ја претставувате ситуацијата подобро отколку што сте.

ЉУБОВ: Вие сте задоволни од врската. Мислите дека вашиот партнер изгледа ладно, но сте свесни дека е сериозен и сигурен.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со спиењето.

 

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Бизнисот е во стагнација и многу се грижите за тоа. Вие го информирате претпоставениот за проблемите и тие ги преземаат работите во свои раце.

ЉУБОВ: Ново познатство е пред вас. Бидејќи не сакате ништо сериозно со таа личност, вашето однесување не е сериозно.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со нервите и притисокот.

 

РИБА

РАБОТА: Вие сте доста вреден, енергичен и амбициозен, но некои од вашите деловни идеи се тотално бескорисни.

ЉУБОВ: Не сте задоволни од вашиот статус. Имате впечаток дека никогаш нема да најдете соодветен партнер.

ЗДРАВЈЕ: Страдате од алергии.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote