in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 ФЕВРУАРИ: Биковите се сретнуваат со личност која им го менува животот, Стрелците се соочуваат со лоши вести

ОВЕН

РАБОТА: Вие сте напнати кога станува збор за работата – нема причина, бидејќи крајот на денот носи важен состанок на кој решавате спор или деловен проблем што трае веќе некое време.

ЉУБОВ: Дури и најбезопасниот предизвик може да го натера постојниот партнер да реагира многу бурно.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за стомакот.

БИК

РАБОТА: Ако сакате да го поправите вашиот буџет, доаѓа понуда за прифаќање.

ЉУБОВ: Можеби не сте знаеле, но многу од вас може да запознаат личност која ќе им го промени животот и која долго ја чекавте.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Првата половина од денот не е добра за големи потфати, ниту за регулирање на документите.

ЉУБОВ: Доминирате во деловните партнерства благодарение на вашиот шарм. Партнерот е тој што ве поддржува и „го влече дебелиот крај“.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно, но ако имате какви било проблеми, направете целосна анализа на хормони.

РАК

РАБОТА: Никогаш нема да знаат на кој пат да тргнат од големиот број понуди и патеки што ви се отвораат.

ЉУБОВ: Грижете се да не ја уништите стабилната врска поради баналниот нагон за флерт, што е карактеристично за вас.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте брак.

ЛАВ

РАБОТА: Желбата да бидете на повеќе страни, истовремено, може да ве натера да го пропуштите најдоброто, затоа застанете на време, ограничете ја љубопитноста и направете план до крајот на животот.

ЉУБОВ: Емотивниот живот се менува на позитивен начин, бидејќи малкумина ќе можат да одолеат на вашиот шарм.

ЗДРАВЈЕ: Вашата кожа е чувствителна.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Не ветувајте повеќе отколку што можете да исполните, но сте на работ да бидете прогласени за неодговорни од околината.

ЉУБОВ: Многумина од вас ќе започнат авантура, која навистина нема да ги воодушеви членовите на вашето семејство. Но, како и секогаш, вие правите што сакате.

ЗДРАВЈЕ: Можно опаѓање на имунитетот.

ВАГА

РАБОТА: Идеја која полека се оформува, а е поврзана со дополнително образование, наскоро ќе се реализира.

ЉУБОВ: Партнерот е фасциниран од вашата смисла за хумор, но понекогаш беше потребно да замолчите и да преминете од зборови на дела. Водете љубов без да мора да теоретизирате за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Би уживале во масажа.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Ако вашиот сегмент од интерес е подолго патување во странство, можете да се потпрете на постарата личност која ви понуди помош.

ЉУБОВ: Реализацијата на идејата може да донесе промени во семејството. На ваше изненадување, ќе има реакција од една личност која претпочиташе тоа да не се случи.

ЗДРАВЈЕ: Чувствително варење.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Овој ден носи потпишување на една важна хартија или договор – внимателно прочитајте ја секоја клаузула, има крлеж што не ви одговара.

ЉУБОВ: Овој ден го расипуваат непријатните вести за семејството, кои ќе ве натераат да прашате дали залудно сте ги потрошиле годините инвестирани во постигнување хармонија.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од повреди, убоди и расекотини. Ако сте алергични, тогаш, за жал, ситуацијата е комплицирана.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Сè уште не е поволна за заеми, намалувања на заеми или поголеми инвестиции. Денес доаѓаат расправии и расправии што можат да донесат поголеми последици отколку што се очекуваше.

ЉУБОВ: Потпрете се на отвореното пријателство што го имате со Шкорпија. Вие навистина не заведувате. чекате да бидете заведени.

ЗДРАВЈЕ: Чувствувате помалку непријатност.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Нема да знаете каде одите порано, бидејќи животот, семејството и околината ќе имаат милион планови за вас. Ако не ви се допаѓа толку многу во фокусот, дистанцирајте се и бидете сами, и ако сепак уживате во толку многу гужва, продолжете без негодувања и викања.

ЉУБОВ: Ако сте сами, еве ги тајните на љубовта. Можеби ќе го скриете, затоа што едниот од вас е зафатен, можеби поради потребата овојпат да не ја изложувате на сите вашата интимност. Во секој случај, уживајте во врската што ви се отвора.

ЗДРАВЈЕ: Она што треба да направите е дефинитивно да ја смените вашата исхрана, ако сте здебелиле неколку килограми.

РИБИ

РАБОТА: Се обидувате да завршите многу работи набрзина, што, се разбира, нема да можете да ги направите. Бидете по трпеливи.

ЉУБОВ: Оние кои се во стабилна врска чувствуваат нестабилност и напнатост во односите со саканата личност. Не сте навикнати на таква атмосфера, сакате да планирате и да анализирате сè, но сега не сте во позиција да го направите тоа.

ЗДРАВЈЕ: Ако имате проблеми со стомакот, можеби ќе сакате да работите на смирување и контрола на стресот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote