in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 ЈАНУАРИ: Овенот го мачат љубовни проблеми, Вагата е пред сериозен разговор

ОВЕН

РАБОТА: Комуникацијата не е вашата силна страна. Вие цврсто се држите до вашите ставови што не успевате да воспоставите договор со колегите.

ЉУБОВ: Размислувате за тајна симпатија. Двајцата сте прилично пасивни, па затоа вашето пријателство се развива доста бавно во насока на врската.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од студот.

БИК

РАБОТА: Вие сте многу вредни и прагматични. Имате јасно формулирани цели и преземате безбедни чекори кон нив.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од врската. Не му се јавувате на вашиот партнер и се надевате дека тој ја сфатил пораката дека повеќе не ве интересира.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Конечно завршувате промотивен проект. Ја вложувате целата своја енергија и се чувствувате исцрпено.

ЉУБОВ: Ново познатство е пред вас. Љубовта се раѓа на прв поглед. Немате дилема дека другата личност ви одговара.

ЗДРАВЈЕ: Главата е чувствителна.

РАК

РАБОТА: Бизнисот стагнира што ве загрижува многу. Што и да пробате, нема резултати. Се чувствувате прилично демотивирано.

ЉУБОВ: Брачниот другар е оддалечен. Вие му се посветувате на него и на неговото семејство, но јасно ви е дека повеќе се грижите за бракот.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со коските.

ЛАВ

РАБОТА: Не успевате да најдете решение за деловните тешкотии. Заради тоа сте непријатни пред себе.

ЉУБОВ: Ја прекинувате врската разумно. За вас и за вашиот поранешен партнер веќе подолго време ви е јасно дека емоциите исчезнаа.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со нервите.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Бизнисот е во фаза на стагнација. Единствената област каде што се случува нешто позитивно е работа поврзана со странци.

ЉУБОВ: Тотално сте незаинтересирани за емоционалната сфера. Вие сте првенствено заинтересирани за надминување на деловните проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Грлото е чувствително.

ВАГА

РАБОТА: Бизнисот е стабилен и работи нормално. Вие сте задоволни со резултатите од вашата работа и финансии. Вие сте прилично опуштени на работа.

ЉУБОВ: Имате одредени сомнежи во врската. Проблемот е во тоа што немате храброст отворено да разговарате со вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Одличен ден е да се регулираат правни проблеми. Соработката со странски партнери се развива добро, без оглед на вашата несигурност.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Таа ви ја дава потребната поддршка.

ЗДРАВЈЕ: Урогениталниот тракт е чувствителен.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Вие сте вреден и точно знаете што сакате да постигнете. Правите безбедни чекори кон специфични цели.

ЉУБОВ: Уживате максимално во врската. Ви се допаѓа стабилноста и прагматичните ставови на некој близок.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Бизнисот е во тотален застој, а вие сте во хаос поради тоа. Се обидувате да започнете бизнис, но без успех.

ЉУБОВ: Вие сте максимално посветени на вашата сакана. Таа е лошо расположена, а вие се обидувате да се опуштите и да ја расположите.

ЗДРАВЈЕ: Ве чека главоболка.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Издавачката дејност се развива солидно. Воведете иновации на деловен план што го забрзува работниот процес.

ЉУБОВ: Немате што повеќе да му кажете на партнерот. Јасно ви е дека врската е завршена и дека нема да останете во контакт дури и како пријатели.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од сообраќај.

РИБИ

РАБОТА: Задоволни сте како се развива бизнисот. Имате силна интуиција и дозволувате да ве води кога донесувате одлуки.

ЉУБОВ: Брачниот другар е лошо расположен. Имате впечаток дека треба да биде сам, за да не го вознемирувате.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote