in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 ЈУЛИ: Раковите ќе уживаат во флертувањето, Рибите очекуваат важни договори Овните ги очекува интересен ден, Девиците се чувствуваат добро, Биковите се посветени на обврските

Овен

Работа: На самиот почеток ќе ви биде проблем организацијата, особено што сте во период кога работата бара вашето внимание во многу области, а сте во хаос.

Љубов: Доколку сте слободни, еве ви шанса да преземете иницијатива и да одговорите на новите љубовни предизвици. Ве очекува интересен ден.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Биковите ги следат зголемени активности во деловниот сегмент. Посветени сте на обврските, сакате да направите што е можно повеќе и да ги затворите заостанатите, но истовремено сте активни и во нови соработки.

Љубов: Можеби ќе добиете повик од стара љубов што нема да можете така лесно да го одбиете.

Здравје: Пазете се од настинки.

Близнаци

Работа: Денес би можеле да очекувате нови можности и нови понуди на професионален план, на вас останува да препознаете кои од нив се најдобри и во кои ќе можете да функционирате и да се постигнете.

Љубов: Ве очекува исклучително позитивен ден на полето на љубовните активности. Може да и приредите пријатно изненадување на вашата сакана.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Рак

Работа: Ве очекува период каде би можеле да има нови деловни договори и проекти. Бидете одлучни и не брзајте со ништо.

Љубов: Вашата нејасност на многу страни може да предизвика недоразбирање на саканата личност.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

Лав

Работа: Се што до сега беше одложено, на чекање, би можело да се активира и конечно да се спроведе во пракса.

Љубов: Денес ќе има поволни можности за нови интересни познанства и уживање во флерт и флерт во пријатно друштво.

Здравје: Пазете се од настинки.

Девица

Работа: Претстои прилично интензивна деловна недела Девици, ќе има посилни деловни предизвици, но се ќе се одвива како што е најдобро за вас, па продолжете напред кон нови работни победи.

Љубов: Тоа е поволна можност за барем едно ново познанство и добра комуникација на вашето љубовно патување, во пријателска средина или преку социјалните мрежи.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Постои можност конечно успешно да лансирате идеја или проект што ве чека. Само напред.

Љубов: Во однос на случувањата на полето на љубовните врски, обидете се да покажете максимална суптилност и воздржаност во критиките кон другата страна.

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: И покрај првичното бавно темпо, нема причина да се грижите и да се грижите за конечните резултати на крајот.

Љубов: Некои работи можат да се променат на подобро и вие сте подготвени да се посветите на тоа. Важно е само ништо да не избрзувате.

Стрелец

Работа: Генерално, пред вас е добра недела за големо движење и многу активности. Работите се движат брзо, затоа влезете рано.

Љубов: Бидејќи сте зафатени со бизнис или другата страна е зафатена со други обврски, некако ќе продолжите да поминувате.

Здравје: Многу добро.

Јарец

Работа: И покрај првичното бавно темпо и одложување на одредени задачи, ќе има можности да ги направите повеќето работи на ваше задоволство.

Љубов: Разговарајте, покажете подготвеност и желба да го промените она што можеби не одговара или оптоварува на вашата врска.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

Водолија

Работа: На почетокот на неделата може да ви се отворат шанси за напредување, за зајакнување на финансискиот сегмент, а некои од вас ќе добијат и деловна можност поврзана со странство.

Љубов: На овој ден спојот на позитивни околности ќе ви помогне да очекувате попријатни љубовни изненадувања, особено ако излезете со вашето друштво.

Здравје: Освен напнатост нема други предупредувања.

Риби

Работа: Ве очекуваат важни зделки, контакти со луѓе кои ве слушаат и разбираат, што многу ќе ви значат во иднина.

Љубов: Чувството дека сте во судир со саканата личност може да ве натера да размислите за преиспитување на некои свои ставови.

Здравје: Исцрпеност, замор.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote