in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 ЈУНИ: Не треба да барате будала, самиот ќе се појави! Водолијата ужива во животот, Рибите загрижени за финансиите, Ракот уморен, Лавот ја бара својата љубов

ОВЕН

Работа: Околностите се добри и доаѓате лесно до успех. На работното поле се ви оди како подмачкано.

Љубов: Ве очекува шанса за интересно и романтично познанство со личноста која ќе ви биде значајна.

Здравје: Проблеми со забите.


БИК

Работа: Нема причина да ги зголемувате проблемите кои ги имате. Пробајте да се смирите и да пријдете на проблемите рационално.

Љубов: Наклонети сте кон конфликти со саканата личност. Вашиот однос доаѓа до криза.

Здравје: Низок притисок.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Поволен е период пред вас. Работните дилеми кои ве мачеле, ќе успеете да ги решите.

Љубов: Очекувајте дека саканата личност ќе ги покаже своите искрени чувства кон вас во следниот период.

Здравје: Можна главоболка.


РАК

Работа: Надевајте се на добри околности на ова поле. Можно е подобрување на финансиите.

Љубов: Ситуацијата ви е нестабилна. Комуникацијата со партнерот се менува.

Здравје: Добро ќе ви дојде медитација.


ЛАВ

Работа: Ќе ви биде потребна помош да ги разрешите проблемите кои ви се појавиле на работното поле.

Љубов: Лесно би можело да дојде до прекин на љубовната врска. Не сте задоволни од околностите.

Здравје: Проблеми со стомакот.


ДЕВИЦА

Работа: Можно е да имате наклонетост кон погрешна проценка кога е во прашање нова работна одлука која е пред вас.

Љубов: Во своето блиско опкружување остварувате нова средба која ви носи „пеперутки во стомакот“.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.


ВАГА

Работа: За финансии тежок ден. Пред вас е период во кој ќе бидете задоволни од работната ситуација.

Љубов: Пред вас е фаза која ви носи носи нови познанства, авантури и позтивини пресврти.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.


ШКОРПИЈА

Работа: Избегнувајте претерано големи очекувања на работното поле во следниот период за да не бидете разочарани.

Љубов: Меѓу вас и саканата личност се случува заладување. Имате впечаток дека не се сакате како порано.

Здравје: Посетете лекар.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Постојат проблеми и пречки врзани за работа. Денешниот ден ви носи доста стрес.

Љубов: Прекин на врската со партнерот ви остава големи последици во овој период.

Здравје: Проблеми со несоница.


ЈАРЕЦ

Работа: Пред вас е фаза која би можела да ви донесе прилика на работното поле да правите важни промени.

Љубов: Водите борба со партнерот и тешко доаѓате до компромиси. Вашиот однос станува нестабилен.

Здравје: Проблеми со нервниот систем.


ВОДОЛИЈА

Работа: Пред вас е промена на работата која ви носи доза на несигурност. Ве очекува период кој носи неизвесност.

Љубов: Доколку ви се допаѓа личност која сте ја запознале преку пријател, можен е почеток на врска.

Здравје: Кичмата е чувствителна.


РИБИ

Работа: Не е поволен период за нова работа кај вас. Би можеле да имате некоја штета и неповолност.

Љубов: Ве очекува фаза која ќе ви донесе позитивни љубовни одговори. Односот со парнтерот оди на подобро.

Здравје: Проблеми со црниот дроб.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote