in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 ЈУНИ: Зголемете ја физичката активност и водете сметка за исхраната! Близнаците очекуваат неповолна ситуација на полето на љубовта, успех кај Лавот на работа, на Рибите сè им оди добро

ОВЕН

Ви претстои период што ви носи некои деловни дилеми, назадувања и нестабилности на ова поле. Пред вас е поволен период кога станува збор за шанса да остварите ново познанство. Проверете ја крвната слика.

 

БИК

Можно е да имате мала загуба, затоа обидете се да не ризикувате премногу на деловно поле. Ако сакате да ги решите проблемите со вашата сакана од порано, обидете се да бидете искрени со неа. Посети доктор.

 

БЛИЗНАЦИ

Дадена ви е можност да позитивно влијаете на вашето деловно опкружување и да ја подигнете мотивацијата на сите на некој начин. Можно е да сте влегле во фаза на монотонија со некој близок. Можни се респираторни инфекции.

 

РАК

Може да очекувате успех кога станува збор за бизнис. Доаѓа фаза во која ќе имате поддршка од околината. Саканата личност отворено ќе ви покаже дека сака да остане со вас за долго време во иднина. Грижете се за вашата исхрана.

 

ЛАВ

Може да очекувате добри околности кога станува збор за деловна активност. Оставете ја грижата да замине од вас. Подготвени сте за нови потези кон саканата личност. Одлучивте да преземете иницијатива за започнување врска. Проблеми со хормоните.

 

ДЕВИЦА

Постепено се премислувате и чувствувате дека сега не сте подготвени за некои големи деловни промени. Малото растојание што постои помеѓу вас и вашиот партнер може да се надмине ако сте подготвени да попуштите. Вашиот имунитет е ослабен.

 

ВАГА

Пред вас е период што носи дилеми во областа на работата, но и некои ситни дискусии со соработниците. Ве очекува интересна комуникација со сочувство. Наскоро ќе имате можност да започнете врска. Можни се проблеми со притисокот.

 

ШКОРПИЈА

Ако сте во приватна деловна активност, предизвиците што ве очекуваат нема да бидат воопшто лесни. Ситуацијата на љубовно поле ве загрижува. Често се прашувате дали можете да му верувате на вашиот партнер. Чувствителна област на градите.

 

СТРЕЛЕЦ

Потребна ви е помош за да ги решите сите проблеми што ве оптоваруваат на полето на работата. Покажете поотворено што сакате и вашиот партнер ќе се потруди на некој начин да ве задоволи за да ја одржите вашата врска. Проверете ја крвната слика.

 

ЈАРЕЦ

Сакате да покажете иницијатива за промена, но ви недостасува само малку самодоверба. Саканата личност ќе покаже дека можете да и верувате и да re се потпирате на неа во секое време. Проблеми со чувствителна кожа.

 

ВОДОЛИЈА

Можно е да не сте ги реализирале работните места што ги имавте во планот и да сте разочарани на некој начин поради тоа. Многу е важно да бидете искрени со саканата личност ако сакате вашата врска да опстане. Проблеми со алергија.

 

РИБИ

Добри промени може да следат во вашата иднина. Ве чека фаза во која ќе бидете задоволни. Ако сте во љубовна врска, помалку расправии со вашиот партнер ќе ве потсетат дека никој не е идеален. Грижете се за забите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote