in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 МАРТ: Ве очекува добар работен ден! Водолијата мора да мирува, Лавот е лидер на денот, Ракот не е во елемент

Овен

Полни сте со самодоверба, а акцентот е ставен на друштвените собири и важни деловни состаноци.Прекрасно расположение ќе го одбележи овој ден на љубовен план. Пред вас е многу романтична вечер и излегување со партнерот и многу убаво друштво со пријателите. Исфрлете ги газираните пијалоци.

 

Бик

Посебен успех ги очекува оние Бикови кои се занимаваат со финансии, особено ако се занимавате со надворешни работи. Добро се согласувате со партнерот и уживате во топлината што ви ја пружа прекрасната семејна атмосфера. Слободните бикови можат да запознаат интересна личност на работа. Движете се повеќе.

 

Близнаци

Вашите комуникациски вештини ќе дојдат до израз, па особен успех ќе постигнете доколку сте во улога на главен преговарач. Планирате заеднички одмор со партнерот. Пред вас е многу возбудлив и убав период кој ќе го споделите со саканата личност. Вие сте хронично уморни.

 

Рак

Денеска јасно ќе ја видите вашата деловна ситуација и ќе дефинирате што навистина сакате. Бидејќи инаку ве сметаат за визионер и имагинативен карактер, денес можеби имате визија како да ја постигнете својата долгорочна цел. Многу сте расположени за љубов и нежност. Хармоничен период со партнерот, полн со љубовна идила. Се чувствуваш добро.

 

Лав

Денес ќе бидете во центарот на вниманието на работа, ќе се појавите во улога на лидер кој носи многу големи одлуки кои се клучни за иднината на вашиот бизнис. Следете го гласот на вашата интуиција, бидејќи тој глас ќе ви го даде најдобриот патоказ за успех. Пред вас е возбудлива и страсна љубовна авантура. Висок притисок.

 

Девица

Невработените Девици можат да добијат фантастична деловна понуда. Девиците кои имаат приватен бизнис очекуваат голема финансиска добивка. Овој ден може да ви донесе запознавање со многу интересна, но малку чудна личност. Останете повеќе на отворено, во воздух.

 

Вага

Денес многу работи ќе ви бидат полесни, па ви претстои да завршите многу важен дел од работата. Конечно ќе можете да се опуштите, бидејќи ќе можете да го запазите рокот. Ден исполнет со атмосфера на возбудлива авантура. Деловните и љубовните планови периодов се испреплетуваат, па постои можност преку работа да се зближите со некој што го познавате. Главоболка.

 

Шкорпија

Доколку се одлучите да го промените седиштето на компанијата или планирате да купите или продадете некој недвижен имот, овој ден може да ви донесе голем успех. Скорпиите денес можат да бидат во искушение да влезат во тајна врска. Пред вас е многу возбудлива и страсна љубовна авантура. Проблеми со забите.

 

Стрелец

Нестабилната ситуација на работа ќе бара дополнителни прилагодувања. Најдобро би било да примените резервен план. Романтична средба ќе го одбележи овој ден. Се очекува Слободна Стрелчева да излезе со по малку непредвидлива личност, па можни се некои изненадувања, но тоа се пријатни и убави настани. Чувствителност на грлото.

 

Јарец

Бидете јасни кога комуницирате на работа, бидејќи постои можност за недоразбирања со деловните соработници. Преземате премногу одговорност на себе, а тоа се прелева во вашиот љубовен лен. Понекогаш се заборавате и не уживате во животот колку што треба, затоа опуштете се и препуштете се на сетилата.
Одморете повеќе.

 

Водолија

Нова деловна понуда може да го одбележи овој ден. Можна е дилема, бидејќи нема да ви одговараат сите околности и услови за работа. Ситуацијата бара компромисно решение. Водолиите кои се во брак поминуваат низ период на еден семеен земјотрес. Ве очекуваат големи промени. Главоболка.

 

Риби

Деловно патување може да го одбележи овој ден. Ве очекува финансиски успех, особено ако сте банкар или берзански брокер. Атмосферата на овој ден е знак за обновена комуникација со личност која многу ви значела во минатото, а која може да се случи дури и преку случајна средба. Чувствителност на желудникот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote