in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 АВГУСТ: Работите се комплицираат во љубовта! Јарец уморен од животот, Бик наидува на компликации во љубовта, Близнаци без големи промени на работа

ОВЕН

Пред вас се мали компликации кога станува збор за деловното поле, но со малку напор ќе успеете да решите се. Осамени сте и не се чувствувате добро поради тоа. Доаѓа денот кога ќе сакате нови познанства. Ве мачи главоболката.

БИК

Загрижени сте за ситуацијата што ја имате на работа и понекогаш ви се чини дека нема да можете да ги решите сите проблеми. Ако ви се допаѓа личноста што ја среќавате на работа, ќе имате некои компликации во таа врска. Имате несоница.

БЛИЗНАЦИ

Не очекувајте дека денес ќе направите големи промени во вашето работно поле. Судбината сега не е на ваша страна. Ве очекува период во кој врската со саканата личност ќе биде полна со осцилации. Ќе уживате во масажа.

РАК

Ве очекува поволен ден кога станува збор за работата. Ќе имате можност да постигнете важен напредок. Многу сте посветени на саканата личност и истото го очекувате и од него. Пред вас е поволен период за љубов. Внимавајте на ‘рбетот.

ЛАВ

Не правете премногу важни работи денес, затоа што може да бидете склони кон грешки. Веќе некое време уживате во случајни средби, но сега одлучивте да ја завршите љубовната врска. Проверете го холестеролот.

ДЕВИЦА

Денес може да очекувате да имате помалку компликации на деловното поле. Ако имате проблем да комуницирате со саканата личност, обидете се да најдете компромис. Грижете се за бубрезите.

ВАГА

Не е добар ден кога станува збор за вашата работа. Денес може да имате некоја штета или загуба. Ви се чини дека нема да можете да ги решите сите проблеми што се наталожиле со вашата сакана. Вашиот уринарен тракт е чувствителен.

ШКОРПИЈА

Бројни деловни обврски се голем товар за вас. Треба да ги смените работите на ова поле. Има малку потежок период кога станува збор за вашата врска со личноста за која се грижите. Намален имунитет.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува фаза во која ќе имате мали несогласувања во деловното опкружување. Твојата дилема изгледа реална. Недовербата што се појави помеѓу вас и вашиот партнер може да го направи својот данок. Грижете се за кардиоваскуларниот систем.

ЈАРЕЦ

Ако се занимавате со приватен бизнис, полека можете да бидете подготвени за некои големи промени. Многу работи понекогаш ве загрижуваат кога станува збор за врска со сакана личност. Имате впечаток дека нешто молчи за вас. Грижете се за вашата исхрана.

ВОДОЛИЈА

Бидете подготвени за мали компликации во деловното поле. Понекогаш губите фокус и концентрација. Вашата врска со саканата личност може да стане проблематична во наредниот период. Избегнувајте цигари.

РИБИ

Ако отидете предалеку со вашите очекувања, одредени разочарувања на ова поле се неизбежни на некој начин. Размислувате за changesубовните промени што планирате да ги иницирате во наредниот период. Променете ја вашата исхрана.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote