in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 ФЕВРУАРИ: Близнаците збунети од емотивно-деловен однос, Ракот има прилив на пари

ОВЕН

РАБОТА: Оние кои се во стабилна врска имаат малку проблеми и чувствуваат нестабилност и напнатост во врската. Не сте навикнати, сакате да планирате и да анализирате сè, а сега тоа е невозможно.

ЉУБОВ: Можеби се чувствувате во загуба, но не сте во право. Вашиот партнер е мудар и работи за вас иако не може да го каже тоа, но важно е да го покаже тоа на дело – не бидете ситничари!

ЗДРАВЈЕ: Задоволството што го чувствувате заради една добра вест за пријател ќе биде мотивација да започнете сами да правите промени во вашата исхрана, спорт и здрави навики.

БИК

РАБОТА: Има смирување на деловните односи, задоволството и постигнувањето договор. Ако треба да конкретизирате нешто, нека биде денес.

ЉУБОВ: Многумина од вас ќе сакаат да го променат сопствениот емотивен живот без оглед на трошоците. Ве советувам да не брзате и да донесете одлука што ќе биде добра за вас откако ќе разговарате со една личност која доаѓа од патот.

ЗДРАВЈЕ: Нема поголеми проблеми.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Имате помош од личност на која не сте ни сметале. Па, тоа е изненадување! Знаевте дека му се допаѓате, но не ни помислувавте дека ќе ви помогне.

ЉУБОВ: Ова е ден на нирвана и треба да биде така. Слободните имаат интересна шанса за работа.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за вашата исхрана.

РАК

РАБОТА: Имајќи предвид дека парите пристигнуваат во интересни износи, продолжете! Престанете да живеете во минатото и свртете се кон вистинската иднина што самите планирате да ја реализирате.

ЉУБОВ: Променете сè што ве спречува, бидејќи само на тој начин станувате подготвени за прекрасните настани што ви ги предвидува судбината.

ЗДРАВЈЕ: Ве мачи проблем што сметавте дека е решен одамна.

ЛАВ

РАБОТА: Веќе некое време имате впечаток дека некој ве кочи и ви ги уништува плановите.

ЉУБОВ: Користете нови технологии, како Интернет, Фејсбук. Интересни познатства ве чекаат на Интернет.

ЗДРАВЈЕ: Можеби сте склони кон промени во расположението, но за жал негативно. Оваа негативна енергија е повеќе насочена кон себе отколку кон другите.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Иако се чувствувате малку нестабилно поради нерешени деловни односи, постигнувате позначаен договор со личност која долго време се обидува да ве дестабилизира.

ЉУБОВ: Ненадејни изливи на емоции, возбуда во лични контакти, емотивни врски и некој необјаснив страв што предизвикува голема напнатост ќе трае до крајот на денот.

ЗДРАВЈЕ: Низок крвен притисок.

ВАГА

РАБОТА: Не е работа, туку желба да се направи нешто во однос на домувањето или деловниот простор. Треба да смените сè. Започнете со вашиот сопствен изглед, остатокот ќе дојде подоцна.

ЉУБОВ: Се обидувате да ја промените вашата улога во љубовна врска, но засега немате многу влијание врз мислењето или одлуките на вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Можна е нервоза.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Не сметајте дека ќе завршите сè во рокот што си го поставивте за себе. Вие кога започнувате нешто, нема крај.

ЉУБОВ: Вие сте многу посесивни и ви е тешко да споделите партнер со друга личност. Можеби не ви пречи сето ова на почетокот, но подоцна, еве го проблемот. Ако имате храброст да се борите со ветерници, продолжете напред.

ЗДРАВЈЕ: Бидете што поактивни, уживате да спортувате.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Ако зборувавте за некоја нова работа, сега е време да се потпишете и конечно да започнете. Ако го побаравте тоа, започнете да го правите.

ЉУБОВ: Стрелците кои се на слобода имаат исти желби како и оние кои се во брак, со таа разлика што слободните луѓе ги привлекува личност која е зафатена. Подготвени сте за ваква врска, но запрашајте се колку е добра за вас.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Замислете, дури и плаќањето започнува поредовно и без одлагање, што сигурно ќе ве направи среќни.

ЉУБОВ: Потребата од барање љубов и безбедност е нагласена повеќе од желбите од интимна природа.

ЗДРАВЈЕ: Имате многу енергија.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Има уште работа да се направи. Не жалете се, засукајте ги ракавите и фатете се за работа! Прифатете дополнителни ангажмани, ако нема друга причина освен да бидете сигурни дека работите добро под притисок.

ЉУБОВ: Во односите емоционално-партнер, малку се случува.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за здравјето на увото.

РИБИ

РАБОТА: Започнете со промени во животниот стил кои не ви одговараат – колку што немате енергија да го сторите тоа сега, ќе бидете воодушевени.

ЉУБОВ: Почнувате да се стремите кон партнер кој ќе биде со вас и во добро и во зло, а не како порано, само за една ноќ.

ЗДРАВЈЕ: Ве чека добар ден за да се опоравите од стресот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote